Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen edzést válasszak...

Milyen edzést válasszak betegség után? (sovány, de zsíros lettem)

Figyelt kérdés

33 vagyok, korábban sokat edzettem, kondiztam, majd másfél évig otthon insanity, p90x ,kocogás, heti 4-5 kisebb-nagyobb edzés, a szülés után is hamar visszatértem a normál súlyomhoz, és bár a enyhe hasam hájasságával nem voltam elégedett sosem, de mivel kicsit görbe a tartásom meg az étrendet is 90%ban tartottam csak be, így ezt elfogatdam, amúgy is ha eszem valamit, rögtön nő a hasam. 170 cm, 58 kg, 38-as méret, minden oké volt, kb 22-24% testzsír.


Aztán fél évvel ezelőtt gyomorproblémáim lettek, egyik beteségből a másikba estem és bár kicsit tornázgattam közben, de a legutolsó egy hónapban semmit,mert annyira legyöngültem a gyomrom, emésztésem miatt.


Most úgy néz ki, kijöttem a betegségből, el kellene kezdeni valamit edzeni, de egyszerűen semmi korábbi edzésemet nem tudom megcsinálni, sem fizikailag emelni, sem állóképességben egyszerűen nem megy. 53 kg vagyok, és a testzsírom 27%. Soványabb, de mégis zsírosabb vagyok, látványra is, csak izomból fogytam a beteség alatt, mindenem lóg, a hátam&hasam guruló hájas, de közben piszkafa a combom. Futni nem akarok, mert nem a fogyás a célom, de súlyzózni meg gyenge vagyok.


Az étkezést sem tudom, hogy csináljam, mert még egy-két hónapig kímélő étrenden kell legyek, amiben nem túl sok a fehérje (legalábbis az izomépítéshez tutira kevés), proteinturmixot sem javasolták, tejtermékből csak sovány túrót ehetek, meg főzelék, kis hús, kevés gyümölcs, zöldségfélék kb fele.


Mit edzek, milyen étrendet tartsak?

Jó lenne nyárra kicsit emberibben kinézni, lenne újra mellem&fenekem...és nem csak simán hízni akarok, hanem a testzsír is jó lenne, ha csökkenne.


2014. márc. 23. 11:54
 1/1 anonim válasza:

Súlyzós edzés plusz megfelelö étrend.

Sovány húsokat egyél mint pl.: csirkemell, pulykamell, halak. Sok zöldséget fogyassz,köretnek rizs vagy hántolt árpa, estére szenhidrátot kerüld. Heti 3 laza atmozgató súlyzós edzés bőven elég, esetleg heti plusz 1 uszás levezetni.

2014. márc. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!