Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás, futócipő gond?

Futás, futócipő gond?

Figyelt kérdés

Elkezdtem ismét futni rendszeresen,viszont egy idő után kb olyan 2km után elkezd görcsölni a vádlim,és rettenetesen fáj a talpam.(betonon futok)

Ilyen cipőben futok: [link]



2014. febr. 13. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:

szia

nem vagyok szakértője a dolognak de szerintem ez egy utcai cipő változat, a másik ,lehet nem vagy bemelegítve vagy gyors a tempó ajánlom,hogy nézz egy futóedzést.

[link]

2014. febr. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 fGhw39-84th ***** válasza:
58%
Ez nem futócipő. Jó, hogy nem tangapapucsban futsz! :D
2014. febr. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Így van, ez nem futócipő. Az elején melegíts be a végén pedig nyújtsd le az izmokat. Ne a sarkadon/telitalpal fuss hanem "lábujjhegyen"... (remélem érted) :D
2014. febr. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
44%

1.gyenge a vádlid, külön arra kell edzeni.

2. mindegy milyen felületen futsz, jó futási technikával nem szabad hogy fájjon. kérdés hogy mi fáj, izom, ízület, vagy vízhólyag.

3. mindegy milyen cipőben futsz, amíg viszonylag egyenes a belső talprész. az ilyen jellegű cipők pl a kosárlabda világából kerültek át az utcára, semmivel nem jobb egy futócipő, max annyit tud, ha eléggé rugós a talpa, hogy csökkenti az ütközés mértékét, de mint mondtam jó technika (és megfelelő terhelés) mellett nem lenne szabad fájnia.


szerintem inkább az lehet a baj hogy trappolsz, vagy a súlyod is nagy (pl fogyózni akarsz a futással), ezesetben egyáltalán nem is ajánlott a futás.


tehát ha a talpizom fáj, arra kell erősíteni és pihentetni, masszírozni, stb, ha a porc fáj azt kell kezelni, ha elhízott vagy ne fuss, ha vízhólyag, azt kezeld. így semmit enm lehet mondani.

2014. febr. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!