Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik a legősibb harcművészet...

Melyik a legősibb harcművészet? Ja és a kempo ténleg magyar?

Figyelt kérdés
2014. jan. 23. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:

A kung-fu aminek az elődje Indiából származik.


Nem magyar.

2014. jan. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
az ökölvívás,a birkózás és a görög pankráció,vagyis a szabad harc.
2014. jan. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kempo = 'indiai harcművészet' pl. ilyen a Vajra Mushti, a Kalaripayat..


Ugyan a Kínába utazó Boddhidarma kempós volt, Kínában már nyilván voltak bizonyos harcművészetek, legfeljebb nem kiforrott rendszerek, irányzatok.


És mivel maga Jézus is szkíta-magyar volt, természetes, hogy a kempo is magyar. Nem is lehet más.


Amúgy a zenbukankempo tényleg magyar, és olyan kis. Kis karate földharccal vegyítve.


És lesz még magyar stílus, csak még nem hoztuk nyilvánosságra.. kérlek ne lopjátok el az ötletet, de eredeti magyar - afrikai stílus a bivaly polka is. Csak még nem tudjátok. Pedig hazánkban él a rózsaszín öves nagymestere ennek a legyőzhetetlen stílusnak, és jómagam is instruktori fokozatra készülök eme rettenthetetlen és a történelem során mindig titokban őrzött harcrendszerben, ami azt az illúziót kelti mintha egy bivallyal polkáznál, közben az illumunátus rendszer legtitkosabb titkosszolgálatai és hadierői is ennek a titkos polka technikáit használták. Szóval rettegj világ, mert van még sötétség amiben meg lehet merítkezni.

2014. jan. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A birkózás és az ökölvívás.

Már a sumér földeken is birkóztak.

Szerintem alapvetően a birkózás a legösztönösebb, csak "kikopik" az emberből ahogy felnő és nem gyakorolja, de például a kisgyerekek, ha dulakodnak és nincs semmilyen előképzettségük akkor letekerés- és csipődobásszerű mozdulatokkal próbálkoznak.

2014. jan. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A kemponak semmi köze a Magyarokhoz nekünk is van ősi Harcművészetünk a baranta amit a 80-as években elkezdtek keleti stílusúra faragni. De, hogy minek?
2014. jan. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Boddiharma(nem tudom a nevét leírni) nem volt kempós .
2014. jan. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Indiai harcművész volt...
2014. jan. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha a kempo az indiai harcművészetek gyűjtőneve, Boddhidarma (mindegy hogyan írjuk magyarra..) indiai harcművész volt, akkor a ValóVilág6 logikát használva Boddhidarma nem volt kempós.


Mert barantás volt, ezt mindenki tudja.

2014. jan. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Boddhidarma tényleg indiai volt. Ő egy indiai buddhista pap, aki egyben harcművész is volt. Kínában Ta Mo néven ismerik Boddhidarma-t. Az akkori shaolin kolostorokban a szerzetesek még egyáltalán nem kung-fuztak, sima tekercsmásoló írnok szerzetesek voltak akik a szutrákat tanulmányozták, sokat betegeskedtek is. Mikor Boddhidarma ellátogatott az egyik ilyen kínai kolostorba, akkor nem csak a buddhizmus alapjait tette le, hanem bevezette a shaolin kolostorokba a testedzést is, ami harcművészet volt, az a harcművészet amit Indiából hozott. Később ebből fejlődött ki a kung-fu.

A kempo a kung-fu indiai elődje. Japánul a kung-fut pedig úgy mondják, hogy keNpo.

Ezért is van a nagy kavarodás a kempo körül. De egy valami tény, a kempo az az indiai harcművészeteket foglalja magában. Köztük a világ legelső harcművészetét a Kalaripayattu-t is.

Sajnos a mai világban, minden modern stílusra ráragasztják, a "kempo" vagy "kenpo" elnevezést. Ilyen a magyar Zen Bu Kan Kempo Karate is, amit az Ausztráliában élő Dr. Harnos Imre alapított meg, ő egy karatés/birkózó/kick-boxoló múlttal rendelkező ember, aki anno sokat verekedett az ausztrál kocsmákban illegális versenyeken. Ezek után találta ki ZBK kempo stílust is, versenyzésre.

Amerikában is sokféle ilyen modern kempo van, köztük az American Kempo Karate a legismertebb. Ezeknek a modern kempoknak semmi közük sincsen az eredeti indiai harcművészetekhez.

2014. jan. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!