Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Bujinkan Budo Taijitsu vélemén...

Bujinkan Budo Taijitsu vélemények?

Figyelt kérdés
Könnyebb, nehezebb a többi harcművészetnél, mennyi idő egy jónak mondható szint elsajátítása, mennyire hatásos, ilyenekre lennék kíváncsi
2014. jan. 15. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ hol tanulod (kitől, mennyi időt fordítasz gyakorlásra) és milyenek a te képességeid.
2014. jan. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 aikiboxer ***** válasza:
Közkeletűbb nevén ninjutsu. Nem tudom, milyenek itthon az edzések, de a ju jutsu meg az aikibudo aikijujutsu állhatnak hozzá a legközelebb. Ha az edzéseken nincs puhakesztyűs-fogvédős sparring (nézd meg!), akkor az én személyes véleményem szerint érdemesebb először valamilyen boksz-szerűséggel kezdeni, ebben 2-3 év alatt egy középhaladó szintre eljutni, és utána tanulni ilyen mestergyilkosos dolgokat. :)
2014. jan. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 mober ***** válasza:

Sziasztok!


A válaszok engem is érdekelnének, ugyanis hezitálok jelenleg a Kelemen féle Ju jitsun és a bujinkan taijutsu vagyis ninjutsu között.

Igazából a fő célom az önvédelem, mozgás, japán kultúra és néhány fegyver megismerése, forgatása, kivédése..

Elég komplex, emiatt billent át a mérleg kicsit a ninjutsu felé. Viszont a valós önvédelem a célom!


Köszönöm előre is a segítséget!

2014. dec. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 aikiboxer ***** válasza:
Azért választanám a ju jutsut, mert jóval nagyobb szervezet, többen csinálják, ezért később ha el fogsz költözni stb. könnyebb folytatni. Harcművészetet egy életre választ az ember, ezért minél elterjedtebb valami, annál könnyebb folytatni.
2014. dec. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!