Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hallott már valaki a Target...

Hallott már valaki a Target Focus Training-ről? Budapesten lehet tanulni?

Figyelt kérdés
Több filmben láttam már, hogy TFT-s mozdulatokkal bánnak el a rossz fiúkkal.Magyarországon, azon belül Budapesten oktatnak valahol ilyet? Előre is köszi!
2013. dec. 30. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:

rákerestem de nem találtam.

de ha lenne is,akkor kb olyan lenne mint a többi hasonló,hogy az edző hétfőn tart egy kravot,kedden defendot,szerdán meg tft-t,csak más logo-s pólókat venne fel az edzésekhez.

amúgy mely filmekben látható ez?

2013. dec. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Korbács rávilágított. Jól hangzó marketingduma, cqc, tft, kravmaga..


Aztán az összes kb. lebutított Jujutsu. Akkor meg nevezzük már nevén. Budapesten van Jujutsu edzés, igen. :)

2013. dec. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én csak azért kérdeztem, mert ebben tetszik, hogy csak olyanokat mutatnak, hogy hol érdemes megütni, megrugni egy embert, ahhoz, hogy hamar harc illetve mozgásképtelenné tedd. Igazából ilyesmi küzdő/önvédelmi harcot/sportot szeretnék megtanulni, amivel meg tudom védeni magam és embertársaimat, ha ilyen szituációba kerül az ember, ami sajnos Budapesten már nem olyan ritkaság, mint vidéken...


Tehát azért tetszett így meg elsőre ránézésre, mert kiemelten erre összpontosít. Korábban semmilyen önvédelmi vagy akármilyen küzdősportot nem űztem, szerintetek mit érdemes elkezdeni, amiből van színvonalas oktatás Budapesten és a fent leírtaknak akárcsak részben is megfelel.


Köszönöm az eddig válaszokat is!

2014. jan. 1. 11:23
 4/8 anonim ***** válasza:

Megmutatják hol kell megütni egy embert, hogy harcképtelenné tedd.


És mégsem fogod tudni megütni, mert nincs ütéstechnikád.


Megtanulsz ütni (ilyen divat edzéseken a legritkább esetben amúgy) akkor is még gyakorlatlan leszel ütésben, megütöd a célpontot de az közben arrébb mozdul. Még mindig nem találod el, vagy lecsúszik.


Nem lesz sem reflexed sem készséged a közelharchoz, elvben tudni fogod hova akarsz ütni. Gyakorlatilag nem lesz készséged hozzá, hogy megtedd pedig ezek a helyzetek már csak olyanok, hogy sürget közben az idő.


Ne amatőr kamu edzést válassz, mert ott nem készítenek fel. Bár biztos keménynek érzik magukat akik ilyen helyekre járnak, ez is valami.


Budapesten van belső stílusú kungfu oktatás (harci Taichi/Wudang kungfu) vannak jól oktatott külső stílusok (Jujutsu, Wingchun).


Ezek mellett nem rúg labdába 1-1 olyan önvédelmi rendszer, amit ezeknek a harcművészeteknek a technikáiból egyszerűsítettek le.

2014. jan. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, értem mit mondasz.Sajnos én is kerültem már ilyen szituációba, hogy belém kötöttek, és hát a sz*r keresztbe állt benne, adrenalin felszökött stb ha nem pont akkor érkezik egy barátom, hogy megvédjen tuti ellátja a bajom és még csak vissza se mertem illetve tudtam volna ütni... Tudom élesben minden más és erre nem 1-2 hónap alatt kell felkészülni, de én szeretném elkezdeni, hogy önbizalmat adjon és magabiztosabb legyek ilyen helyzetekben, jobb később mint soha :)


Tudnál vagy ajánlani konkrétan edzőtermeket, ahol belevághatok?

2014. jan. 1. 11:54
 6/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtságot kell megtanulni megőrizni, de emellett is tudni kell harctechnikákat alkalmazási szinten kivitelezni. Ezeket nem tudják mindenhol jól tanítani.


Gyakorlatilag az egész országban csak Budapesten van belső stílusú kungfu edzés, mármint ahol tényleg oktatják, önvédelemre. És Budapesten is a pesti wudang edzésen lehet fejlődni.


Más edzőtermeket (külső stílusok edzéseit) konkrétan nem tudok ajánlani.. azt tudom, hogy Pesten azért vannak jók külső stílusok között is.

2014. jan. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát nekem konkrét kapcsolat kellene, ahol színvonalas oktatást találok. Próbáltam keresgetni, de elég hiteltelen oldalakat találtam 2011-es legfrissebb hírekkel...


Konkrét, cím kellene, ahova elmehetek megkérdezni az árakat, edzésidőpontokat, mert neten semmit nem találtam...

2014. jan. 1. 13:08
 8/8 anonim ***** válasza:

Wudang edzés itt van pesten

Kínai Kereskedelmi És Információs Központ

1135 Budapest, Béke út 26



Edzővel itt beszélhetsz

Wlacsil Zoltán

E-mail: wudang.hungary@gmail.com

Tel.: 06304572477

2014. jan. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!