Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lewis Hamiton vagy Kimi...

Lewis Hamiton vagy Kimi Räikkönen jobb F1-es versenyző?

Figyelt kérdés
Normálisan átgondolva, szóval semmi elfogultság.

2013. dec. 21. 11:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Azt mondtam HASONLÓ, nem ugyanaz. Raikkönennek meg a tavalyi évét se lehet alapul venni, mert egyrészt nem feküdt neki a turbó, meg az új beállítások, mondta is a Lotus-os mérnöke azt hiszem, hogy Kimi nagyon kényes beállítások terén, és rengeteget kell tesztelni, hogy milyen beállításokkal lehet a legtöbbet kihozni belőle. Míg Alonso pont ellenkezőleg, a sza"ból is kihozza a maximumot. Másrészt tuti már motiválatlan is volt Kimi, mert ő nem az-az ember aki szívesen versenyez a 6. helyért. Alonso is csak 2x állt dobogóra pedig ő tuti ő tudná a legtöbbet kihozni abból a Ferrariból a mezőnybe.


A Hamiltonnál pedig szerintem ez inkább baj, hogy egyszer tudott egy még talán jobb szezont is menni mint Alonso és tényleg brillírozni, viszont azóta nem tudott egy tiszta szezont lefutni amire azt mondom, ezt most nagyon odarakta. Hamiltonnak ez az erős kezdés pont hogy inkább egy olyan falat állított fel, amit egyszerűen nem tud megugrani azóta sem. 2012-be volt egy-két jobb villanása, de ott is szezon közepe fele gyenge volt, és eleje-végén meg annyival jobb volt a Meki mindenkinél, max. a RB-nál nem, hogy igazából nem is akkora vmi azzal nyerni. 2007-be pedig futott egy majdnem tökéletes szezont, ha az utolsó futamon nem megy be a kavicságyba akkor tökéletes szezont zárt volna, újoncként. Talán az az Európai futam hagyott némi kívánni valót maga után, de még egy-egy hiba mondjuk esőbe, még belefér (csak Kína az a baj hozta magával Brazíliát ott év végén és az nagyon nem kellett volna mert amúgy tökéletesen vezetett és önhibáján kívül esett ki) ahhoz, hogy még tökéletesnek tudjam bélyegezni az évét.


Alonso meg sajnos 2007 óta rendszeresen egyértelműen jobban teljesít mint Hamilton, pedig sose voltak csapattársak. Na itt a baj. Raikkönen-t meg soha nem verte volna meg ekkora különbséggel a 2014 előtt. Viszont Hamiltont szerintem mindig megverte volna. Raikkönen lehet elcsíphetett volna egy-két jobb szezont.

2015. febr. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ezt most eléggé szépen, és érthetően leírtad (nem irónia) és így érthető volt, Ezért tisztelet! És van igazság az írásodban! Ment a zöld "pacsi"
2015. febr. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Köszi :)! Nekem meg kellemes meglepetés, hogy vannak szurkolók akikkel lehet normálisan beszélgetni a F1-ről, nem csak a kedvencük iránti elfogultság beszél belőlük és nem csak annak az embernek a véleményére adnak aki a kedvencüket dicséri.
2015. febr. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem egy kategória a két versenyző. Talán ha kategóriákba sorolnánk, akkor Hamilton abszolút A katebóriás, Raikkönen egy közepes B. Hamilton veleszületett tehetsége, nyers tempója összehasonlíthatatlanná teszi Kimivel, arról nem is beszélve, hogy Hamilton alkalmazkodóképessége talán az F1 egész történelmét figyelembe véve páratlan. Van, hogy verseny közben vált vezetési stílust, a pályán minden kanyart más technikával vesz, ami egyik másik versenyzőre sem jellemző. Pont ezért szokták mondani, hogy neki igazán nincs is egyértelmű vezetési stílusa, ami abszolút egyedi.
2019. dec. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!