Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ju jitsu. Érdemes elkezdeni...

Ravel kérdése:

Ju jitsu. Érdemes elkezdeni rövidebb időre is? (többi lent)

Figyelt kérdés

Kb fél év múlva költözünk és nem tudom, hogy tudom-e folytatni majd akkor is. Az itteni oktatónak volt egy 'próba' órája amin kipróbáltuk a földharcot is és nagyon megtetszett. Szeretném elkezdeni, de nem tudom, hogy huszonévesen -és legrosszabb esetben- fél évig csinálni van-e értelme. Nem versenyezni szeretnék, sőt azt se tudom a ju jitsuban vannak-e övvizsgák (ha van is engem nem az motivál h ezt és ezt elérjem)

Elsősorban hobbi szinten szeretném csinálni heti 2-3 alkalommal, saját kikapcsolódás céljából.

Dobásokat pl mennyi idő után kezdenek tanulni? /fejlődni azért szeretnék, mennyit lehet előre jutni fél év alatt? (sportos múlt van, de nem küzdősport/harcművészet)/.



2013. dec. 19. 22:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

mindig van értelme olyan sportot űzni, ami tetszik.


Költözés után is van élet, lehet, ott sokkal jobb klubok vannak.

2013. dec. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Japán Jujutsu vagy brazil Jiu-jitsu?


Mindkettőnek van értelme.. most mindegy hogy mi a különbség, ha szereted akkor csináld. Aztán majd költözés után gyakorolsz hasonlót vagy mást. Éld meg a pillanatot, edzés közben a MOST örömét, szerintem ezzel foglalkozz ne azzal, hogy úgyis el fogsz költözni.

2013. dec. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Persze, hogy van élet a költözés után is, de most a legrosszabb esetet vázoltam. Ezért írtam: nem tudom, hogy huszonévesen -és legrosszabb esetben- fél évig csinálni van-e értelme.

Ha jól tudom, japán.

Ti esetleg űzitek/űztétek? Hogy néz ki egy óra?

2013. dec. 20. 14:27
 4/13 anonim ***** válasza:
15%

Élvezetesen néz ki egy óra. Fel van úgy építve az edzés, hogy tudj valamit tanulni és erősödj is.


Fél év alatt úgysem leszel bajnok, úgysem lesz releváns önvédelmi készséged, tehát csak szórakozásból tudod csinálni fél évig. És van értelme, ha szereted csinálni. A Japán Jujutsu egy a korlátozott számú mozgásformáknak amiket legalább van értelmük csinálni azon túl is, hogy valaki valamiért szereti.

2013. dec. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

És mi a helyzet az öltözékkel? Annyit tudok, hogy fehér és ha jól gondolom akkor a mestereknek van fekete nadrág-fehér felső résszel. A kék hogy jön be a képbe? Azt tudom, hogy a fehér a hagyományos, csak annyi a kérdésem, hogy most a kék az csak a versenyek miatt, hogy kell egy eltérő szín az egyik félnek és akkor ez már beszivárgott valamennyire a termekbe és ha valakin ilyet látok akkor annak nincs más jelentése, ugye?

+ Még annyi, hogy tudnátok valami könyvet ajánlani amit érdemes elolvasni a témában? Nem ilyen "hogyan legyünk mesterek 14 nap alatt" kategóriára gondolok. Hanem ami a ju jitsu életformáról ír, ami úgy fejben is ráhangol a témára.

2013. dec. 26. 00:02
 6/13 anonim ***** válasza:

minden szervezetnek más az elvárása ruha terén. De ha lemész edzeni, ezt ugyis megmondják. nem kell egyből ruhát venned. ha mégis, akkor rossz helyre mentél.


Kétfajta ruhát vehetsz, az egyik a Judogi, amit idehaza viszonylag könyű beszerezni. a szarabb példányok 10ezer környékén már kaphatóak. kék és fehér van, mert ez a hivatalos versenyruha szín a judoban.


A másik opció egy BJJ gi. na, ezt már érdekesebb idehaza beszerezni, a választék kicsi, mérethiány problémák ezerrel. A jitsus gík szükebb szabásúak, és vékonyabb anyagból vannak (350-600g/m2) mint a judogík(500-1000g/m2), de jóval strapabíróbbak, a hagyományos karateruháknál. a vékony anyag miatt könnyebb mozogni egy ilyen ruhában.Több színben is vannak, pl fekete, piros, tengerkék, stb. Itthon kb 2 helyen lehet normálisat kapni. Általában külföldről kell rendelni.


Általában elvárt, hogy az iskola jelképét felvarrd a gídre. az instruktortól lehet felvarrót venni.


Versenyeken tökmindegy a szín, azonos ruha esetén az egyik versenyző kap egy megkülönböztető övet.

2013. dec. 26. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hagyományosan fehér ruha. Fekete övtől, az olyan iskolák, ahol az órákon nincs hakama, fekete nadrág a forma ruha. Ha csak pár hónapra mész és ezt el is mondod, akkor nem valószínű, hogy kell menned. Jujutsuban nem jellemző a kék ruha, inkább kardstilusok magasabb danfokozatainál jön képbe. Ha egy terembe random kék ruhás emberkéket engednek mászkálni, az komolytalan hely. A formaruha az formaruha, kötelező viselet. Kivétel ez alól a szándékos pólós edzések.


Na most az olyan jujutsusok akik versenyeznek azok jujutsu helyett judo és versenykarate mixet tanulnak. könnyű őket felismerni,mert olyan lágy a mozgásuk, mint egy zárlatos robotnak (Amivel a baj, hogy maga a jujutsu annyit jelent, hogy lágy művészet). Mondjuk, ha amúgy is csak fél évig csinálod tök mindegy.

2013. dec. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
*venned, csak félreütöttem.
2013. dec. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Zárlatos robotnak :D

Tetszik!


Aczél.

2013. dec. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

A zárlatos robot tényleg jó volt :)

Ismételten írnám a további félreértések miatt, hogy a fél év nem a hozzáállásomat minősíti, hanem legrosszabb esetben ennyi ideig leszek még egy helyen. Korábban mást is sportoltam, azt is komolyan vettem, a hobbi szint alatt pedig azt értem, hogy saját kedvtelésből csinálnám és nem az hajt hogy versenyekre járjak.

A sok kérdés azért van, mert január közepétől tudnék menni és szeretek képbe lenni ha már valamibe belefogok, szóval minden infót próbálok begyűjteni. :)

A kék ruhát egyébként egy oktató félén láttam a teremben de ő valami másik harcművészethez tartozik.

A másik válasz is jól jött, a judogiról már voltak infóim, de így egybe leírva összehasonlítva azért az igazi.

Köszi, és mentek a zöld kezek. Ha valami fontos vagy kevésbé fontos eszembe jutna még akkor jövök... :P

2013. dec. 26. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!