Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Valaki mondana gyakorlatot...

Valaki mondana gyakorlatot nyújtáshoz?

Figyelt kérdés
2 méter magas vagyok. 17/Fiú. elkezdtem küzdősportolni. Az a problémám ,hogy nagyon feszes a lábam és amikor fejre rugok akkor nehezen tudom kinyújtani.

2013. nov. 19. 21:43
 1/6 anonim válasza:

Hát kérdezd meg az edződet! Biztos szívesen segít neked.

De pl. Terpeszben ülsz és ráhajolsz a lábaidra, középre, vagy próbálj meg lemenni spárgába, összezárt lábbakkal, egyenes térdekkel áll lehajolsz és megpróbálod megérinteni a talajt, ilyenek, mint tesi órán, már ha jársz olyanra.

2013. nov. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerencséd van, ebben a korban még sokat fejleszthető a lazaság nyújtással. Azt hallottam, körülbelül 24 éves kor után például a spárga már nem tanulható.

Szerintem ehhez a rugáshoz a legjobb: Minél szélesebb terpesz, amennyi csak megy telitalppal. Nyújtasz kézzel és fejjel mindkét oldalra. Utána sarkon akkora terpesz amekkora csak megy, ez legjobb zokniban szőnyegen, hogy tudjon csúszni szét a lábad.

Utána így ahogy vagy, elfordulsz csípővel 90 fokkal az egyik irányba, hogy a hátsó lábad lábfejének a belső lábéle van a földön, az elsőnek pedig a sarka. Aztán a másik oldal.

De nézhetsz youtubeon is videókat. stretching for high kicks

Nyújtásnál az arany középút megtalálása a lényeg. Valamennyire kell, hogy fájjon, mert nem fog nyúlni, de ha túlerőlteted, meghúzhatod.

És saját tapasztalatom szerint edzés után megy a legjobban a nyújtás, mikor fáradtak az izmok. Például próbáld meg reggel felkeléskor az összezárt, nyújtott lábas kézletételt :D

Ami még nekem sokat segített az a láblendítés volt. Alap harci állásból előre nyújtott láblendítés felfele, vagy 10-15, aztán másik láb. És akár oldalra is.

2013. nov. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=ZZUHgJPurZI


Na erre gondoltam az utolsó bekezdésben

2013. nov. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Blaiseboy válasza:
2013. nov. 20. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 aikiboxer ***** válasza:

Én is ugyanezzel küzdöttem 17 évesen, hogy nagyon hosszú és merev volt a lábam, de utána tök jól kinyújtottam magam és lazán rúgtam bármilyen fejrúgást egy fejjel nálam magasabbaknak is.

Amikor kicsit idősebb lettem, rájöttem, hogy nem érte meg.

Mi a fenének?

Éles harcban soha nem fogsz fejre rúgni, viszont szétgyepálod vele a térdedet. És hiába erőlködsz, amint valami miatt abbahagyod kicsit az edzést (egyetem, csaj, betegség, költözés, munka, gyerek -- akármi lehet), azonnal veszíteni kezdesz a kínkeservvel szerzett hajlékonyságodból. És 60 évnyi egészség többet ér, mint egy-két évnyi élvezet, hogy fejrerúgtál.

Bocs, kicsit off voltam.

2013. nov. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

2017. jan. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!