Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » JUDO! Kezdő vagyok, kell öv?...

JUDO! Kezdő vagyok, kell öv? (több lent)

Figyelt kérdés
Jövőhéten mennék az első órámra. Komolyan szeretném elkezdeni, már ruhám is van, de ugye övet nem kapok az első órán? Rendeljek övet? Mert valaminek a ruhát tudtommal tartania kell... És amíg nem szerzem meg az első övemet mit csináljak?

2013. nov. 18. 16:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A ruhádhoz járt volna egy 'fehér' öv.

Miért akarsz komolyan elkezdeni judo-zni? Csak megérdeklődni szeretném, hogy például miért nem Jujutsuzol.

2013. nov. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! Hmm akkor biztos adtak hozzá, még nem kaptam kézhez, csak már megjött édesanyám munkahelyére, és hirtelen eszembejutott hogy vajon azt kellett-e volna venni. :)


Több okból is judo. Első és legfontosabb hogy a közelemben nem nagyon van jiujutsu, osztálytársak is judora járnak, illetve a senseit is ismerem, mert egyben a japán tanárom is. :) Szóval szinte biztos vagyok benne hogy jó közösségben leszek! Illetve tudom hogy a jujutsuban is van dobálózás, de abban sok a rúgás és ütés is, engem pedig azok annyira nem vonzanak. :( Köszönöm a segítségedet!

2013. nov. 18. 16:55
 3/11 anonim ***** válasza:
Köszönöm a válaszodat!
2013. nov. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én birkózom, néha egyik ismerősömmel lemegyek judóra is, ő adja a judogit és fehér övet, mást nem is vehetnék fel, mint kívülálló, akinek nincs övvizsgája.
2013. nov. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem jár a ruhához mivel valamivel össze kell kötni.

A birkózótól kérdezném hogy ki szokott nyerni?

2013. nov. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
ha normális helyről rendeltél akkor ahhoz alapból jár a fehér öv:) de tök fölösleges volt ilyen hamar megrendelni :DDD ráért volna 1.óra után bőven
2013. nov. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

fehér övet felkötheted, itt van 3 módszer:

http://www.youtube.com/watch?v=vvob-EXUJnQ

az első a legegyszerűbb, a második viszint szebb módszer és az se bonyolultabb igazából :D hará a judohoz, nagyon jó sport

2013. nov. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#5 válaszoló


Változó, hogy ki szokott nyerni, de azért kiegyenlített, persze ahova lemegyek nem egy válogatott hely, de nem is olyan rossz a színvonala. Próbálok alkalmazkodni a szabályokhoz, de ha nem találok fogást, ilyesmi, akkor felnyúlok nyakra, derékra, támadok első szándékból lábra. :D

De azért próbálok fogást, támadófelületet keresni a judogin, csak az annyira nem áll kézre, nincs meg vele a rutinom, van hogy pont emiatt beleszaladok olyan fojtásokba, amire nem is számítottam, mert nem vettem figyelembe a ruhát. A beállásom is mélyebb, mint pl szabadfogásban.

2013. nov. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 DB01 válasza:
Én járok judozni és nekem se ruhát , se semmit nem kellett pluszba vennem ott adtak mindent.
2013. dec. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én sportoltam előtte egy másik sportot és onnan volt nekem fehér övem.
2014. jan. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!