Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hol lehet jelenleg 8000 Ft...

Hol lehet jelenleg 8000 Ft körüli áron jó futócipőt venni?

Figyelt kérdés

pl. Nike.

akciósan gondolom



2013. nov. 11. 17:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Decathlon. Nem Nike, de a saját márkás futócipőik is elég jók, nekem is olyan van.
2013. nov. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Nézd meg turiban, én láttam egész jókat - és még 8- ba sem kerül! Remélem tudtam segíteni. :)
2013. nov. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Sajnos sehol. Ennyi pénzért nincs futócipő, csak olyan, amire ráírják, hogy az.

Magyarországon hajlamosak olyan cipőre is ráírni, hogy futócipő, aminek köze sincs a futáshoz.

Még a Dechatlonos olcsó "futócipőre" is rá van írva, hogy csak heti egy alkalomra rövid távra ajánlott. A valódi futócipő ott is 15 körül kezdődik.

Ha futni akarsz, akkor sajnos nagyobb invesztíció kell, még akkor is ha azt gondolod, hogy Te nem vagy profi és neked nem kell drága cipő. Mert az alkalmatlan cipő, megfelelő csillapítás vagy kialakítás nélkül néhány kilométeren is ízületi fájdalomhoz, gyors fáradáshoz vezet. A futócipők azért olyan drágák, mert olyan technológia van benne, ami kellőképp tartja a lábat és csillapítja a becsapódást, sőt kezeli a szupináló vagy pronáló lábtartásból adódó különbséget.

E nélkül is lehet futni, tulajdonképp bármiben lehet futni, csak számolni kell a következményekkel.

2013. nov. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm és egyébként ezekben a futócipőkben lehet betonon és kemény talajon is futni?
2013. nov. 27. 22:46
 5/9 anonim ***** válasza:

A valódi futócipőkben igen. Ha szakboltban vásárolsz, akkor el is mondják neked az összes tudnivalót, még akkor is, ha épp most kezdesz futni.

Én amatőr vagyok, évi 1000-1200 Km-t futok 80%-ban aszfalton, csak úgy saját szórakoztatásomra. Semmilyen problémám nincs, habár először vettem egy "akciós" Nike cipőt, amire a boltban azt mondták, hogy futócipő. Na az levette a lábujjamról a körmöt, mert nem mondták el, hogy futócipőből egy számmal nagyobbat kell venni, hogy a lábujjad ne érjen hozzá a cipő orrához. A sarok nem tartott rendesen, vízhólyag nőtt a talpamon és mindig hamar elfáradt a lábam. Azt hittem, hogy én "nem tudok futni". Aztán jó tanácsra vettem egy Saucony-t és kiderült, hogy máshol van a bibi. Azóta tünetmentes vagyok. Ennek már 2 éve.

2013. nov. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
ez tök jó, magyarul egy jó cipőben 100%, hogy negatív következmények nélkül futhatok?
2013. nov. 28. 11:38
 7/9 A kérdező kommentje:
* persze aszfalton és egyéb nem futásra kiképzett talajon gondoltam.
2013. nov. 28. 11:39
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy 100 % lenne, de nekem és a környezetemben lévő rendszeresen futóknak ez a tapasztalata. Pedig mindannyian túl vagyunk már a 40-en és benne van pár ezer km a lábunkban, többnyire aszfalton. A futás olcsó sport, de a cipőt sajnos meg kell venni és bizony 1-1,5 évente cserélni kell mert olyan 1200 Km. után már nem tart úgy.

Ősszel elmentem egy futóversenyre 10,5 km-es távon. Volt egy csomó 50-60 éves futó is. Beszélgettem velük. Volt olyan aki nem volt egészséges, de ő a fogára panaszkodott, szóval azt hiszem, hogy van elég jó tapasztalat. Kívánom, hogy neked is legyen. Keress olyan boltot, ahol futók az eladók. (Van ilyen.) Nagyon szívesen és türelmesen fognak neked segíteni. A futó közösség nagyon barátságos és segítőkész.

2013. nov. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Egyébként bp-i 18. kerületi lakos vagyok. A közelben tudnál ajánlani valami jó helyet? :)
2013. nov. 28. 23:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!