Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Számszeríj (nyílpuska) hosszab...

Számszeríj (nyílpuska) hosszabb ideig maradhat felajzva?

Figyelt kérdés

Van hogy több hónapig le sem veszem a polcról. A felajzáshoz szükséges segédideg elég ramaty állapotban van már a sokszori felajzástól, félek hogy elszakad. Van egy tradícionális hun íjam is, azt tudom, hogy tilos felajzva hagyni, mert másnapra ki is dobhatom az íjat.

Ez viszont egy számszeríj, ezt sem szabad hosszabb ideig (akár hónapokig) felajzva tárolni? 175 fontos, reflexkaros (tehát nem csigás).



2013. okt. 30. 11:36
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és nem arról beszélek, hogy felhúzva (lövésre készen) tárolni, hanem csak felajzva
2013. okt. 30. 11:46
 2/3 A kérdező kommentje:
Egy angol oldalon olvastam, hogy hónapokig azért ne, de 1-2 hétig nem gond ha felajzva tárolja az ember. Igaza van?
2013. okt. 30. 12:12
 3/3 anonim válasza:
szerintem ez is ugyan olyan mint az íj. ha állandóan ki van feszítve a fa elveszti a rugalmasságát tehát nem tesz jót neki ha hosszabb ideig felajzva van
2014. jún. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!