Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a búbánat az a crossfit?

Mi a búbánat az a crossfit?

Figyelt kérdés
Mik a hasonlóságok/különbségek a kondi és a crossfit között?
2013. szept. 11. 18:24
 1/10 anonim ***** válasza:
A crossfit tartalmaz sulyemelest, eroemelèst, erosembert, tornà-t biciklizest futast evezest uszast. A kondi meg izolációról szól.
2013. szept. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mi az az izoláció?
2013. szept. 11. 21:17
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor csak arra figyelsz hogy minél jobban megdolgoztass egy izmot.
2013. szept. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem köszi :)
2013. szept. 11. 21:38
 5/10 A kérdező kommentje:
De azt eredetileg nem nőknek találták ki?
2013. szept. 12. 07:03
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem. Hol hallottad ezt?
2013. szept. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 aikiboxer ***** válasza:

Nézegettem a crossfitet és én két dolog miatt nem kezdeném el:


1) Mivel nem egy specializált, zárt rendszer (mint a kettlebell vagy a boksz), hanem egy vegyesfelvágott, amelyet csak egy táblázat "tart össze" -- nekem ez nem tetszik, igazából pont a specializáció előnyeit veszíted el, az egy rendszeren belüli fejlődés örömét stb. (Olyan mint az öttusa: mindent csinálsz ezért semmit.) De amúgy tudományos alapon lehet ez jó (mert kiszámolták, okosan kitalálták, hogy a "tökéletes" fittséghez miket kell csinálni), csak engem ez nem motivál.


2) Biztosan tök jó egy ilyen komplex tornaórán részt venni, de nekem pont az az öröm hiányzik belőle, ami egy foci-, tollas- vagy bokszedzésen megvan: a játék. Hogy kikapcsol, szórakoztat stb.

2013. szept. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ugyanugy tartalmaz fejlodest : egyre nagyobb sullyal nyomsz fekve, huzol fel, guggolsz, huzodszkodsz , tolodszkodsz,szakitasz, veszel fel és löksz valamint az elöre megirt wod-okban is egyre jobb idöket probalsz menni
2013. szept. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Oké köszi
2013. szept. 12. 18:33
 10/10 anonim ***** válasza:
Én már kb. 10 hónapja crossfitezek. A crossfit azért jó mert nem csak egy "adott" dolgot csinálsz hanem többet tehát változatsoan húzódkods súlyt emelsz. futsz futsz 400 m és utána megcsinálsz 20 burpeet ( négyütemű fekvőtámasz) majd 20 fekvő 20 guggollás és kezded elölről és ebből modnjuk 5 kör. Ilyesmi a crosffit. Tehát a crossfit az egy jó erőedzés. Nagyon jó erőt és állóképességed ad. És az jó benne hogy mivel eleht ezeket csinálni, és akkor lehetsz "kimelkedően" jó a crossfitben ha mindenben jó vagy illetve gyorsan megtudod őket csinálni és helyesen a mind a súlyemelést a fekvőtámaszt húzodkodást stb. Akkor mondhtaoid azt magadról hogy fitt vagy és erős. éS ezmotivál hogyelérje az ember azt hogy minél jobb legyen. Nézd meg Rich Froningot ő jelenleg a "crossfuit király" hogy neki mi a véleménye. Vag az európa bajonokt Magyarország Európa Banjoka most lett Kovács Lacee. A kondizás az pedig csak egyoldalú felpumpálod az izmaidat de erőt nem ad csak "szép" leszel tőle ha mellette szigoirúan jól étkezel.
2013. szept. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!