Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit jelent a pókerben az,...

Mit jelent a pókerben az, hogy BLÖFF?

Figyelt kérdés
2013. aug. 25. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Például a lapjaidhoz képes nagyot emelni
2013. aug. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt, hogy elhiteted a többi játékossal, hogy neked jók a lapjaid, pedig valójában nagyon gyengék. Ezt úgy szokták elérni, hogy emelik a tétet, ilyet pedig normális esetben akkor csinál az ember, ha biztos abban, hogy nyer, vagyis jók a lapjai.
2013. aug. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 toth.peter válasza:
Egyik válasz sem teljesen igaz. bluff-nek hívják azt, amikor a leosztás után nagy tétet/allint raksz. Ha mindenki bedobja, akkor bevették a blufföt. Ha valaki tartja, vagy még egyet bluff-ölsz (már ha nem raktad be all in-ra), vagy végig csekkolsz/dobsz/tartasz. De bluff nagyon kockázatos dolog. Ha esetleg igazi pénzben játszol, és kevés zsetonod van(viszonylag), akkor inkább az allin-folded taktikát alkalmazd (gyakorlatilag ez is bluff). Ha nagyon nem tudsz angolul, akkor röviden ezt jelenti: berakodd minden zsetonod, és reménykedsz, hogy senki sem tartja. Ha tartják, csak reménykedhedsz abban, hogy jobb lapjaid vannak.
2013. szept. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előző, nagyon szépen leírtad ezt a "bluf"-ot, mondjuk a kérdés a blöffről szólt, amit egyáltalán nem csak 2 lapos pókerben lehet csinálni, sőt nem is csak kártyajátékban. A blöff nagy általánosságban az, amikor az ellenféllel elhiteted, hogy nyert helyzetben vagy.

Az egyik angol királynak (már nem tudom melyiknek), volt egy speciális katonai alakulata, amit úgy válogatott össze, hogy nagyon magas emberekből álljon. Egy ideig azt csinálta, hogy amikor biztos volt benne, hogy megnyeri a csatát, akkor bevetette ezeket az embereket. Egy idő után, ezt megtanulták az ellenfelei, és ha olyankor vetette be ezt a csapatot, amikor még egyáltalán nem dőlt el a csata, akkor is elmenekültek az ellenfelei. Ez is egyfajta blöff.

2013. szept. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 toth.peter válasza:
Tudom, hogy nem csak a hold'em pókerben van a bluff. Én nagyon szeretek, és tudok is pókerezni. Csak az a baj, hogy 13 éves vagyok, és nem indulhatok versenyeken.
2013. szept. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!