Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tai chi edzés Pécsen?

Tai chi edzés Pécsen?

Figyelt kérdés
Tudtok segíteni nekem hol lehet tai chi-zni Pécsen? Kertvárosban, esetleg a belvárosban? Tudtok-e róla hogy van valahol kezdő oktatás?

2013. aug. 1. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Felejtsd el.. nem oktatnak csak úgy akárhol igazi harci taichit.


Viszont Pécsett van jó Jujutsu.

[link]


Tudom én, hogy a Taichi nagyon jó, de nem tanítják. Budapesten van jó Taichi oktatás, Győrben vagy Sopronban volt még (már megszűnt), keress Pécsett edzést és nézd meg de.. nagyon kevés helyen oktatják jól, harcművészetként. Én szerintem Jujutsuznék ha Pécsett élnék.

2013. aug. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt nem egészen értem... Harci? ez mit jelent pontosan?
2013. aug. 1. 17:23
 3/8 anonim ***** válasza:

Azt jelenti hogy az igazi Taichi az eddig megalkotott leghatékonyabb közelharci rendszer (vagy egy a leghatékonyabb közül, erről megoszlanak a vélemények).


Ilyen komoly dolgot nem tanítanak csak úgy akárhol. Ehhez képest több tucat taichi oktatás/iskola van ebben a (rühes kis) országban, ahol szinte semmi hagyománya nincs a jó minőségű harcművészet (és küzdősport) oktatásnak, pár kivételt leszámítva persze.


Na ezért tűnik általában Magyarországon a taichi oktatás nyugdíjas tornának, viszont emiatt egy probléma is előkerül: a Taichi éppenséggel gyógyterápiás hatással bír. De ez akkor igazán erős, ha igazi Taichit gyakorol valaki, ahhoz pedig tudni kell hogy 1-1 harctechnika hogyan működik. Ha valaki ehhez nem ért, akkor nem jól fogja csinálni a mozdulatot, a lemásolás kevés!


Erre talán egy jó próbálkozás Dr. Yang új könyve a 24 és 48 lépéses yang taichi mellé magyarázattal szolgál. Fontos, hogy minden taichi gyakorló tisztában legyen a mozdulatok kombatív tartalmával, mert akkor tudják olyan szellemben gyakorolni a taichit, hogy az kellőképp megindítja a qi-t a megfelelő módon. Úgy nagyon jó mozgássá válik, persze egyébként sem rossz.

2013. aug. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen amit én látok belőle (így abszolút tapasztalatlanul, és kérlek javíts ki ha ez egy téves, és hibás elképzelés), hogy ez olyan mozgásforma, ami növeli az állóképességet és az önuralmat, ezen felül talán megfelelő kikapcsolódási lehetőség egy naphosszat irodában üldögélő fiatal lánynak, aki már az iskola óta semmilyen sportot nem űz. Engem komolyan bámulatba ejt a tai chi, de egyenlőre nem mint harcművészet érdekel, csak mint mozgáskultúra. Ha igaz amit mondasz, akkor másra amúgy sincs esélyem, mert Pestig nem jutok el heti rendszerességgel... :( Köszönöm az eddigi segítségedet, szívesen venném a tanácsaidat...
2013. aug. 2. 07:02
 5/8 anonim ***** válasza:

"ez olyan mozgásforma, ami növeli az állóképességet és az önuralmat, ezen felül talán megfelelő kikapcsolódási lehetőség egy naphosszat irodában üldögélő fiatal lánynak,"


És segít csökkenteni a krónikus stressz szintet.


Bárhol tanulsz Taichit, az közelít egy idealizált 'tökéletes mozgáshoz', amire megéri időt és energiát fordítani. Taichi gyakorlás mellett mindig figyelmet kell fordítani a felsőtest edzésére (karok, törzsmerevítők /hasizom, hátizom/ ). Ezt az egy tanácsot tudom adni, és akkor neked nagyon szuper lesz a mozgásod. :)

2013. aug. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaidat, amint találok helyet nekivágok.
2013. aug. 2. 14:07
 7/8 anonim válasza:
[link] Ezen az oldalon mindent megtalálsz, azonban most nyáriszünet van, így következő edzés csak augusztus 27 után lesz:)
2013. aug. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a tippet
2013. aug. 3. 16:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!