Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futószárról terepre? Kengyel...

Futószárról terepre? Kengyel nélkül-kengyellel? Mennyi idő?

Figyelt kérdés
Most kezdtem el lovagolni,futószáron vagyok,kantár és kengyel nélkül.az edzőm azt mondta,ez azért van,hogy ha lovaglás közben pl.kicsúszna a lábam a kengyelből,akkor se pánikoljak be stb... Első alkalommal a tanügetés nem ment,viszont a másodikon már igen,ritkán volt olyan,hogy kizökkentem. Az lenne a kérdésem,hogy kinek mennyi idő volt,mire használhatta ezeket és mire lekerült futószárról?

2013. júl. 22. 08:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Teljesen természetes, hogy az elején nem foghatod a szárat, hiszen minden egyes megingásodnál belekapaszkodnál - és így belerántanál a ló szájába.

Én akkor szoktam engedni, hogy a tanulók szárat fogjanak, mikor 1)lépésben ismerkedni kezdenek a ló irányításával (fsz-on természetesen) 2) mikor egy a ló marja fölött kezükben tartott labdát többé-kevésbé mozdulatlanul, egy helyben tudnak tartani. Ekkor már elég független a kezük.

Erre idő..? Lótól és lovastól függ - jó mozgású lovon, jó ritmusérzékkel olyan 15-20 óra.(lekerülni fsz-ról olyan 40 óra kb.)

De ez a kengyellel-anélkül ez egy baromság, ahogy az edződ csinálja (bocs), mert pontosan azt a biztonságérzetet veszi el, amire irdatlan nagy szükség van az elején. (pláne hogy ha elveszti az egyensúlyát egy tanuló, elkezd lábbal kapaszkodni, felhúzza a sarkát és ez sokkal rosszabb.) Egyensúllyal és nem erővel kell magad mindig megtartanod.

A kengyelből kicsúszó láb problémáját sokkal később kell(ene) orvosolni - és más gyakorlatokkal.

Nem is beszélve arról, hogy egy kezdőt totál felesleges tanügettetni, mert ahhoz egy nagyon nagy fokú elengedettség kell csípőben - és ez pont az egyensúlyhiány miatt nem is lehetséges.

Azért persze sok sikert és ügyes legyél! :)

2013. júl. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ :) a tanügetéssel nincs gondom,azt írtam is,hogy a második alkalomkor már tök jól ment :)
2013. júl. 22. 14:47
 3/5 A kérdező kommentje:
A kengyelnélküliségre azt mondta az edzőm,hogy pont ezzel lesz meg az egyensúlyérzékem,mert így nem arra fogok ?támaszkodni?,hanem megtanulok együtt mozogni a lovak. :) csak jó lenne már szabadon menni... :)))
2013. júl. 22. 19:40
 4/5 anonim ***** válasza:

Nézd, könnyen lehet, hogy Te abba az 5%-ba tartozol, akinek ez bejön - legyen így! :)

De a többségnek arra van szüksége, hogy előbb meglegyen a biztonságérzete - majd utána lehe gyakoroltatni (az 5. óra környékén) a kengyel nélküli lovaglást. De addig felesleges.

2013. júl. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem... Én is remélem,hogy így van. :) köszi mégegyszer
2013. júl. 22. 23:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!