Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fáj a térdem, mi lehet ez?...

Fáj a térdem, mi lehet ez? Menjek orvoshoz?

Figyelt kérdés
Szombat reggel karate vizsgám volt, ott bemelegítettem rendesen, de aztán este is karatéztam egy kicsit(anyának mutattam meg állásokat), és ott elfelejtettem bemelegíteni. Vasárnap óta fáj a térdem, de csak akkor, ha felállok vagy lépcsőzök, amúgy állásnál, ülésnél semmi. Mit csináljak? Meghúzódhatott? Kenjem be, vagy pihentessem? 14/L
2013. júl. 2. 22:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát ezért még nem kell elmenni orvoshoz.Inkább az utóbbi
2013. júl. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szokd meg, vagy válassz jobb edzést.


A karate még Japánban sem az ízületek kíméléséről szól. Itthon, minden egészségmegőrző módszertől, helyes táplálkozástól távol térdfájós sors vár rád karatésként. Mennyi ideje csinálod? Ha csak 1-2 éve kezdted, akkor lehet hogy kezdeti túlerőltetés. Ez el fog múlni idővel, de ne lelkesedj mert mire fekete övhöz érsz, jó eséllyel újra előjön, akkorra már krónikus túlerőltetés miatt, műtétre várva. Ráadásul igazából meg sem éri, mert szórakoztató, szórakoztató de Magyarországon egy átlag karate edzésen eltöltött sok év, magas fokozat csak névleges.. nem egy harcművészeti tudás.


El kell menni Jujutsuzni, ott jobb eséllyel számítanék harcművészeti értékkel bíró képzésre, megvannak benne a karate bázistechnikái is, és valószínűleg jobban vigyáznának hogy ne nyomorodj meg a gyakorlás évei alatt. Vagy Aikido (amit nem fogsz hitelesen, jó helyen tanulni de tényleg ízületbarát).


Vagy hagyod a Japán stílusokat, és WingChun / Wudang kungfu oktatást keresel. Wudang kevés van de az jó, Wing Chunnak még egyelőre nem rossz a színvonala (azért van aki ezzel sincs megelégedve, de rosszabb edzések mindenhol vannak sajnos..).


Ha nagyon leragadtnak érzed magad ott ahol most vagy..


Akkor hagyd abba a búzaevést, egyéb gabonákat, krumplit és hüvelyeseket mert a bennük lévő lektinek csak tovább gyengítik az ízületeidet. Több zöldséget és húst, zsírt és porcokat vagy zselatint kell enni.

Omega3 zsírsavat vagy sok halat, mindenképpen. Ezek segíthetnek Karate mellett is.. Az életmódod egyik fele legalább egészséges ízületekre hajlamosítana, a táplálkozási rész.

2013. júl. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló! Köszönöm a kimerítő válaszodat, de ha nem tűnt volna fel, a kérdésem nem erre irányult. 3 és fél éve karatézom, és a lila övnél már nem fogom abbahagyni. És nem maga a karate miatt fáj a térdem, hanem mert nem melegítettem be rendesen. És azelőtt soha nem fájt, mert mindig bemelegítünk edzésen rendesen. Semelyik edzőm vagy csoporttársam soha nem panaszkodott, hogy emiatt fájna valamilye, de lehet, hogy te életedben nem karatéztál, és úgy ítéled meg, hogy ki se próbáltad. Vagy valamikor próbáltad, és neked csalódás volt. Nem tudom. De ha nem tudsz válaszolni a kérdésemre, inkább ne írj. Kösz.
2013. júl. 3. 21:15
 4/9 Molnár Tibi válasza:

Szia én lassan 7 éve karatézok és azt ajánlom,hogy vegyél föl térd szorítót.Kend krémmel pl. Árnika,Lóbalzsam,Voltaren

.Ha két héten belül nem múlik/enyhül menj orvoshoz!

2013. júl. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

14 éves lányka, én harcművészetet gyakorlok. A karatéd ennek csak az árnyéka. Hasznos választ adtam, a táplálkozásodon tudsz változtatni.. a karatét sajnálom. Ennyi erővel értelmesebb harcművészetet is gyakorolhatnál.


Viszont én értékelem azt is hogy karatézol (csak nekem van pozícióm ami alapján tudom kritizálni, majd ha ott tartasz ahol én akkor megértenéd..) például sok zumbás, flabéloszos csajhoz képest értelmiségi edzést űzöl, ez tény.

2013. júl. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Molnár Tibinek köszi a választ, végre egy hasznos komment, megy a zöld kéz:)
2013. júl. 6. 17:41
 7/9 anonim ***** válasza:
Melyik városban edzel?
2013. júl. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Budapesten.
2013. júl. 6. 20:27
 9/9 anonim ***** válasza:

Itt igazi harcművészet edzések is vannak.


A karate edzések 95%-ban csak imitációi a Japán karaténak. Oké, Japánban is már fitnesz karate felé tart a divat, nehéz. Nehéz a karaténak, mert egy merev és nem túl életképes stílus. Nem csak a mozgása merev, hanem az egész.. Hogy maradhat fent? Kellenek karate tanulók, akik eltartják a mestereket. Na de itt sokan nem tudják milyen igazi karatét tanulni... 1000 emberből aki harcolni akar tanulni jó ha 1-2 tanulna karatét. Tehát igazi karatét nem gazdaságos oktatni, mert rohadt kemény! És ez nem divatos, bár tagadhatatlan hogy aki ilyet tanul, az erős lesz.


Marad a laza versenykarate. Dísznek jó, meg ízületek krónikus tönkrezúzásának. Itt jönnek pár év után a térdszorítók, 10 év után a térdműtétek. És mi értelme? A legjobb versenykaratésok sem jobbak önvédelmi helyzetben mint egy boxoló. Holott az egyik elvileg 'harcművész'..


Csökkenő színvonal és sz.ar képzés itthon, ez jellemzi a karatét. Amit nehéz persze megérteni, mert a kemény egó az megvan a gyakorlókban. Ezért kell elverni a karatésokat és a karate mestereket, mert ezzel csak jobb lesz nekik, végre észreveszik hogy nem a legjobb úton járnak. Addig fel sem merül bennük hogy amit csinálnak az nem maga a tökéletesség, nem maga 'Az igazi Pusztakezes Harc'.


Tehát önvédelmi, harci értéke az itthoni sportkaraténak kevés, középszerű, szépség értéke, mozgáskultúrája pedig még a nyugdíjas tajcsinak is sokkal több.


A harci taichinak pedig.. mind harctechnikai értéke, mind mozgáskultúrája..


Gyakorolj Jujutsut vagy Kungfut (wingchun, wudang) ezt tudom ajánlani.. jóval több tapasztalattal a harcművészetek terén. De karaténál még a pesti Savate/Defense edzés is többet ad.


Talán 1-3 komoly karate mester lehet az országban, ezek közül egyet ismerek, nem oktat gyerekeket, másikat nem tudom.. aligha foglalkozik fiatalokkal, tehát vagy egy 3. jó mesternél tanulsz, vagy csak átlagos sportkarate edzést csinálsz szivárványszín övekkel (ma volt melegfelvonulás, ez ott divatos) de ezt.. ennél érdemes jobbat keresni. Az jó, ha már a küzdősport/harcművészet világba csöppentél. Sokkal jobb mintha flabéloszozni vagy zumbázni akarnál.


Csak nem kell leragadni a karaténál, az belépésnek jó. És sok bajod lesz vele mire a karate korlátozott és merev mozgását kineveled magadból, hogy tovább tudj fejlődni, nagyobb erőt, gyorsaságot érj el. Én is ezzel küzdök, évek óta.

2013. júl. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!