Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lovaglásnál ha balra kanyarodo...

19970320 kérdése:

Lovaglásnál ha balra kanyarodok bal szárat húzom jobbat tartom DE A LÁBAM? Balra kanyarodok bal láb hevedernél ott tart jobb láb heveder mögött és ütemes érintés elenged hozzá ér elenged hozzá ér vagy jobbal is ott tartom amíg csak kanyarodok?

Figyelt kérdés
Segítsen valaki, nem vagyok tisztába azzal hogy a lábaimmal mit csináljak?
2013. jún. 18. 10:52
 1/7 anonim válasza:

Balra kanyarnál bal szár húz, jobb tart, bal láb hevederen, jobb láb heveder mögött hajt. Tehát érint-enged.

De ha a ló megy magától, nem kell ösztökélni, akkor elég ha ott tartod a jobb lábadat.

2013. júl. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Balkanyarnál bejelzel a lónak azaz a job kezed egy picit felemeled, a fejeddel balra nézel, utána bal kezedet a hasadhoz húzod, a jobb lábaddal meg sarkantyúzod a lovat + kitolod magad alól. Segíthetsz a lónak ha a bal lábadra rakod a súlyod. Amúgy a lovat a testünkkel lovagoljuk és a szárral csak rásegítünk,ha nem lenne kantár(igaz hogy van)de anélkül is tudni kéne a testeddel irányítani főleg szőrén Remélem segítettem. Mióta lovagolsz?
2013. júl. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 3 éve lovagolok
2013. júl. 24. 17:22
 4/7 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy vágtához is tudnátok ilyen tanácsokat adni? hogyan hajtom lábbamal, hova teszem kezem lábam..stb hogy ugratom be meg ilyenek
2013. júl. 24. 17:23
 5/7 anonim válasza:

Vágtánál sem olyan nagy kunszt. Beugratni úgy tudod, hogy belső csizma hevederen (ez azért kell, hogy a ló befelé állítson egy kicsit, így jó lábra ugrik be), külső csizma heveder mögött. Kicsit enged a kéz, zár a láb, csípő megtol,és a ló elvileg már vágtázik is. Nyilván erre is rá kell érezni. Én még hangjelzéseket is szoktam adni a lónak, nem tudom, mennyit segít, de megszokás.

Ha már beugrott vágtába, csak hajtani kell, mindkét lábad a helyén, és hajtod.

2013. júl. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem! még annyi hogy ügetésnél a vádlim, alsó lábszáram nagyon mozog előre hátra össze vissza , nem marad egy helyben. pedig nyomom le a sarkam. mi lehet a gond?
2013. júl. 27. 12:27
 7/7 anonim válasza:
Ez már attól függ, hogy mennyire erős a lábad, és hogy mennyire szorítod a ló oldalához. Nyilván ez a kettő összefügg. Erre egy megoldás van: lovagolj sokat! :)
2013. júl. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!