Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kinizsi 100-on nagyon vészesek...

Kinizsi 100-on nagyon vészesek az emelkedők az elején?

Figyelt kérdés

Kinizsi 40-et vettem célba hétvégére. Olvastam beszámolókat, írják hogy az elején elég nagy emelkedők vannak.


Igazából idén kezdtem el a túrázást, 2x 10 km volt először, majd elmúlt 1 hónapban voltam 3 x 20km-en. viszont 500-as szintnél több egyiken sem volt. mivel kezdő vagyok, főleg a felfelé menet izzaszt meg, és ott vesztek időt. már van olyanom ami méri a sebességet, és átlagban 4,5 az sebességem, ami ugye felfelé visszaesik akár 3ra is, ha annyira meredek.

teljesíthető igy 10 óra alatt? főleg az elejétől félek, ahogy látom 25 km után már nincs is emelkedő a 40 végégig.



2013. máj. 20. 20:40
 1/7 A kérdező kommentje:
jah, és a 20asokat 5,5 alatt szoktam teljesíteni, bár ahol volt kaja volt hogy 20 percre is megáltam enni + fotozni. mert nem siettem.
2013. máj. 20. 20:43
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha van emelkedő, akkor van lejtő is. 4 km/h nem olyan veszedelmes átlag. Ne állj meg virágot szedni, meg őzikéket nézni, és akkor remélhetően beérsz 10 óra alatt.
2013. máj. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Makoscsiga ***** válasza:

Nem baj az, ha megizzaszt! :-D Az a lényeg! Igen vannak benne tápos emelkedők, de ez ne ijesszen el. a Kinizsi 4o csak 36km, szóval azt simán túl lehet élni.


Először fel kell mászni a nagy kevélyre, hosszúhegyre, de a legsúlyosabb a pilis megmászása lesz. Az kemény. de ha egyszer már felszenvedtétek magatokat, akkor 22km után már csak szintes és lefele kell menni. Itt találod a túra szintmetszetét: [link]


Jó utat!

2013. máj. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm. igen, néztem már az oldalt, próbálok felkészülni, olvasom a beszámolókat. bánya hegynél is vészesebb ez az emelkedő? (tudom hogy oda nem megyek, de már jártam ott, és elég durva volt nekem, bár szintben kisebb mint ez)
2013. máj. 20. 21:51
 5/7 Makoscsiga ***** válasza:

"bánya hegynél is vészesebb ez az emelkedő? "

nem tudom, hogy pontosan hogyan érted a bányahegyet... nem annyira brutál, mint a Gerecse 5o-es túrán, ahol Héreg felől mászunk a bányahegyre, de a Kinizsis útvonalon a bányahegy sétagallop, annál dúrvább a Pilis. A pilissel az a baj, hogy hosszan folyamatosan emelkedik, ami elég kimerítő tud lenni. De nem olyan borzasztóan meredek, mert szerpentinezik az út.

2013. máj. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Úgy döntöttem nekivágok (40esnek), és valahogy felmegyek arra a Pilisre :)
2013. máj. 23. 14:32
 7/7 A kérdező kommentje:
Megcsináltam, szintidőn belül. Eleje sem volt egyszerű, emelkedők még nem igazán mennek gyorsan(sok évnyi cigizés és pici túlsúly meglátszik), de megcsináltuk. Hosszú hegyre sem ment egy szuszra (bár másnak sem ahogy láttam), aztán már csak a Pilisen járt az eszem. Ahogy irták, a ,,szoknyája,, az tényleg megizzaszt, bár nem vészesebb az elátte lévő 220-astól, de utánna a szerpentinnél már nem gond, kényelmesen lehet felfelé haladni, minden nehézség nélkül. Úgyhogy végülis jó volt, azt hittem a szerpentines rész is gázos lesz, de nem volt ott semmi gond, bár kaptunk pilis-nyeregben egy jó kiadós esőt, utána volt is csúszkálás, de beértünk, kényelmes tempóban.
2013. máj. 25. 21:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!