Tippmix System?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Az lenne a kérdésem hogy az alábbi képen látható "dolog" az az amire én gondolok?Van hogy 4/9,ez azt jelenti hogy a szelvényen lévő 9 meccsből csupán 4 darab kell bejöjjön ahhoz hogy nyerjek?



A kép: [link]



#Tippmix #Tippmix System
2013. máj. 9. 17:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen. A kombinált szelvény tulajdonképpen időspórolás. Gyakorlatilag x féle különböző szelvényt tartalmaz, és x-szer annyi pénzt is kell érte fizetned. A gépnek adsz ezesetben 9 meccset, ő pedig összeállítja az összes 4es kombinációt.


Az x a következő képpen jön ki:


x=(ahány féle képpen elmehet)/(ahány féle képpen sorba lehet rendezni az elment meccseket)


jelen esetben


x=(9*8*7*6*5)/(5*4*3*2*1)=126


első elment meccsen állhat 9 meccs, utána már csak 8, stb. viszont az mindegy, hogy az elment meccsek milyen módon jönnek egymás után.


mennyire érthető? :DD

2013. máj. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
"Gyakorlatilag x féle különböző szelvényt tartalmaz, és x-szer annyi pénzt is kell érte fizetned",A tét amit felraktam az 100 lej(Román pénz,vegyük úgy hogy 100 egység).Mivel a szelvényen van 9 meccs így nem 100 hanem gyakorlatilag 900 lej-t kell fizetnem a szelvényért?
2013. máj. 9. 17:43
 3/4 anonim ***** válasza:

nem


9 meccsed van, abból 4 kell, hogy bejöjjön. a kiszámítási mód


9*8*7*6*5/5*4*3*2*1


126-szoros pénzt kell fizetned. nyilván 3-4-5ös oddsokat kell raknod, hogy megérje

2013. máj. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát akkor nyilván nagy esély van így a győzelemre :)).

Kösz a választ,maradunk akkor azt hiszem a normálnál :D.

2013. máj. 9. 22:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!