Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Cigi káros hatása mennyi idő...

Cigi káros hatása mennyi idő alatt ürül ki (nem a tüdőből)?

Figyelt kérdés

16/L

Már jó ideje sportolok. Tudom,tudom,szégyen de 13 évesen rászoktam a cigire. Sokáig volt hogy két hetente,hetente egy szál,aztán 14-5 évesen elment napi egy doboz is. Nemrégiben 3 hónapra sikerült letennem,de nem bírtam sokáig.

Elhatároztam,hogy izmos,kisportolt alakot tákolmányolok magamnak. ^^ Ehhez viszont abba kéne hagyni a cigit.

A cigi amellett hogy elzárja az izmok elől a tápanyagok felszívódását,és iszonyat lassan tud regenerálódni sportolás után a test(magyarul mikor már 3.napja hogy sportolsz az első egy percben megakarsz halni,tapasztalat) ,csökkenti az oxigénellátást az izmok elől is,csökkenti a teljesítőképességet a sport során,nagyon hátráltató tényező.

Tegyük fel,hogy holnaptól egy szálat sem szívok el. Akkor mennyi idő alatt javul az oxigénellátás,a test regenerálódó képessége,és a tápanyag felszívódásának mértéke?Napok,hetek,hónapok?

Köszönöm!


2013. máj. 6. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Teljesen 4-5 hónap!

De akkor még passzív dohányos se legyél !

2013. máj. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ,jöhetnek még vélemények.

Ja,és mindent megtennék hogy távozzon a sok méreganyag a szervezetemből(szódabikarbónás víz,sófürdő,szauna,ilyesmi).

2013. máj. 6. 18:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem kellenek ilyen felesleges dolgok,csak ne cigizz ! KÉRLEK ! :)
2013. máj. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem felesleges.El tudom képzelni,mennyi méreg van bennem,így nem bánnám ha megszabadulnék tőlük-és biztos vagyok benne,hogy a szervezetem is meghálálná. :)

Le fogok szokni,mivel most nagyon fontos nekem hogy kisportolt testalkatom legyen(saját önbizalmam,örömöm miatt,mert a sport nekem öröm).

2013. máj. 6. 18:17
 5/5 anonim ***** válasza:
2013. máj. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!