Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testépítés! Ezt hogyan?

Testépítés! Ezt hogyan?

Figyelt kérdés

Tegnap láttam a neten egy börtönös ismeretterjesztőt, ami elgondolkoztatott.


http://www.youtube.com/watch?v=0wuvq4LCuf0


38. perctől érdemes megnézni. A történet annyi, a srác 2 éve szigorított körletben van, ahol nem mehet konditerembe. Csak a cellájában és az udvaron edzhet, saját testsúlyos gyakorlatokkal.


Mégis irigylésre méltóan néz ki. Nekem leesett az állam. És nem értem. Hogyan ért el ilyen eredményt?


Hiszen az elmélet szerint, ha nincs terhelés nincs megfelelő stimuláció az izomnövekedéshez. Ezt pedig csak súlyzós edzésekkel lehet elérni, mert a súlyok növelésével lehet a stimulációt fokozni. Saját testsúlyos gyakorlatoknál csak egy ideig lehet. És annak hamar vége van.


Nem értem. Most mi van?


Én becsületesen súlyzózgatok, de nem úgy nézek ki, mint a srác a videóból.


Nektek erről mi a véleményetek?


2013. máj. 4. 09:14
 1/6 anonim ***** válasza:
A legtöbb szabadtestsúlyos gyakorlatot lehet úgy neheziteni hogy a legtöbb "kondis" beszarjon. Az első jó sok évben bőven elég a saját testsúly. Én is inkább kettlebellt meg eszközöket használok, mivel úgy könnyebb. Gépeket mondjuk nem azok nem adják meg a teljes testnek a stimulációt. Nyilván bent a börtönben neki nincsenek külön stresszfaktorok (munka,mindenapi élet,stb) kitudja magát aludni nem hiszem hogy idegeskedik, egész nap tud az edzésre koncentrálni, főleg hogy neki bent ez lehet a túlélése is.
2013. máj. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Pl úgy, hogy előtte már felépített egy jó formát, amit saját testsúlyos edzéssel valamennyire fent lehet tartani + koxal. Mert ne legyenek illúzióid, a börtönökbe simán becsempészik a cuccot, még kereskednek is vele. Ennyi a történet, csodák nincsenek.
2013. máj. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
értem. már felcsillant bennem a remény...
2013. máj. 4. 09:30
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
ja, most megnéztem a videót is. Hát nem valami izmos az ember, van egy kis hát és váll, de inkább zsírkupac. Egyáltalán nem jó a forma.
2013. máj. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
bőven megelégednék ezzel :)
2013. máj. 4. 10:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Saját testsúlyos edzéssel simán ellehet ezt érni, csinálni kell és kész. Aki azt mondja hogy nem lehet az nem próbálta elég keményen. Egyszerűbb lefeküdni egy padra, vagy beülni a lábtoló gépbe.


Azon meg különösképpen nevetni szoktam amikor arról olvasok body oldalakon hogy ezt a gyakorlatot ne csináld mert tönkre tesz :D Ez abban az esetben igaz is ha szarul csinálod vagy nem vagy elég hajlékony és akkor megy a nyávogás hogy nekem nem megy meg pl a guggolás rossz a térdnek, dehogy rossz :) Hogy éltük volna túl idáig ha még ilyenekre sem lennénk képesek? :D Egyszerűen nagyon sokan lemennek a terembe beülnek a gépekbe ahol a stabilizátorok alapból nem dolgoznak, a minden fix, és ott sem teljes mozgástartományban dolgoznak. Aztán egyszer megfog egy nagyobb kézisúlyzót valamit szarul csinál mert be van szokva a gépekhez, aztán csodálkozik. Nem mondom hogy minden ember ilyen a termekben, de nagyon sokat látni. Az csak a másik fele aki 5 kg-val megcsinál 6X30 ismétlés számot ahelyett hogy 5X5 megfogna 30-40kg-t, de hát kinek a pap kinek a paplan :)

2013. máj. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!