Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen a futócipő? És miért...

Milyen a futócipő? És miért jobb használni futáshoz mint egy utcai sportcipőt?

Figyelt kérdés
Itt a jó idő és szeretnék én is kocogni,de egy ismerősöm azt mondta,hogy ahhoz kell egy jó futócipő is mert szétmegy a lábam ha nem használom. Én bevallom nézegettem a neten ezeket a cipőket, de mégis miért másabb mint a normál cipő? Kényelmesebb? Jobban lehet benne futni?

2013. ápr. 30. 14:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Úgy van kialakítva a talpuk hogy amikor futsz, ne azt az érzést keltse mintha mezítláb futnál a betonon, én 4 éve vettem egy Asics Nimbus futócipőt lefutottam benne vagy már 10 ezer kilométert, a talpa alul már kicsit kopott, meg egy kicsit már megviselt, de még mindig érzem hogy kényelmes futni benne, igaz nem volt olcsó, 39 rugó volt, de nagyon megérte, amit 5 éve vettem Nike Air Pegazust az már 1500-2000 kilométer után éreztem hogy már nem olyan jó, pedig az sem volt olcsó 25 ezer, tehát ha te nem futsz olyan sokat megfogja tenni valami 10-15 ezres is, de aki napi több 10 kilométereket fut, annak mindenképpen megéri, a drágább kategória, és leginkább az Asics márkát javasolnám, abban is van sokféle, olcsóbb és drágább, sőt én vagy egy 20-as körüli Asics-t ajánlók, vagy szintén Asics-t drágábban, az Adidasról már hallottam olyat hogy a 40 ezres is szétment néhány száz kilóméter után, meg az Asics Japán, az enyémbe hiába van (volt, mert már rég lekopott) beleírva hogy Madein China, az idő és a távval már bőven túl is bizonyított nekem......
2013. ápr. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A futócipő talpa lengéscsillapítóként működik és nem kúrja szét a beton vagy a föld a térded.Nézd a taplukat.

Lehet ,hogy Rocky conversben futott de csak a reklám kedvéért. HA huzamosabb ideig futna szarrá menne a térde.

2013. ápr. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!