Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van olyan vadász, amelyik nem...

Van olyan vadász, amelyik nem lop?

Figyelt kérdés

2013. márc. 14. 19:21
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
Attól függ, hogy nézzük. Minden a szemlélőtől függ.Pl. szerintem nincs ilyen vadász.
2013. márc. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
19%

Mit? Ezt most nem igazán értem. Mit lopna egy vadász? Aki nem fizet a kilőtt vadért?

Ne vedd arrogánsnak a kérdésem, de komolyan nem értelek. Ha felvilágosítasz, válaszolok, mert van rálátásom a témára.

Köszi

2013. márc. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

"Aki nem fizet a kilőtt vadért?"


Erről van szó:)

2013. márc. 24. 20:54
 14/21 anonim ***** válasza:
Kilőtt vadért csak az orvvadász nem fizet. A hivatásos és hobby vadásznak fizetnie kell. Hiába lövi le pl.: a szarvast, az addig nem az övé, míg ki nem fizeti. Addig az adott vadásztársaság tulajdona.
2013. márc. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

"A hivatásos és hobby vadásznak fizetnie kell. Hiába lövi le pl.: a szarvast, az addig nem az övé, míg ki nem fizeti. Addig az adott vadásztársaság tulajdona."


Vagy egyszerűen berakja a csomagtartóba, és elhajt vele, és nem fizet érte egy petákot sem. Ehhez nem kell orvvadásznak lennie. A naplóba beírja, hogy hibázás, oszt kész. Vagy a 90 kilós disznót beírja malacnak, mert az ingyen elvihető.

2013. márc. 27. 10:20
 16/21 A kérdező kommentje:
Meg mit tudom én, mivel szoktak trükközni még.
2013. márc. 27. 10:22
 17/21 anonim ***** válasza:
25%

Aha, csak ilyeneket nem nagyon tudna megcsinálni. 1. mire elvonszolná a lelőtt vadat a kocsihoz, addigra már rég elkapnák. Ugyanis a kocsik a vadász terület bejáratánál szoktak általában állni. Addig meg észrevétlenül elég nehéz lenne még egy szarvast is elvonszolni, nem egy vaddisznót.

2. Nem tudom mire értetted ezt, hogy "beírja a naplóba a hibázást", de ugyanúgy kellene fizetnie érte. Ha meg arra érted, hogy egészséges állatot lő ki, és nem kiszelektálandó egyedet, akkor még jól meg is büntetnék egy komoly pénzbírsággal, mivel egészséges egyedet lőtt ki. Mert itthon nem arról szól a vadászat, hogy "Na, felveszem a kalapot meg a puskát vállamra, kimegyek az erdőbe és lelövöm a legelső szarvast amit látok". Alapból vadászvizsgát kell letenni, mielőtt mehetsz vadászni. Ebben a vadászvizsgában megtanítják a leendő vadásznak a különböző állatfajokat milyen szempontok alapján kell szelektálni. Pl.: ha van egy szarvas, aminek az agancsa annyira deformált, hogy mondjuk egy "párbaj" során kinyomná a másiknak a szemét, az kilőhető. De egy olyan szarvast, aminek nem deformált a szarva, az már nem. Ez meg még csak az egyik szelektálási pont a szarvasoknál, mert még egy csomó van.

3. Malac nem vihető el ingyen. Alapból csak egy bizonyos életkor felett lőhető ki a disznó. Ha fiatal egyedet lő ki mehet is a vadász hitelt felvenni, mert olyan összegre megbüntetik.

4. Észrevétlenül meg alapból azért se nagyon tudná, mert általában mindig szoktak kint lenni az adott vadász társaság emberei, akik a lövésre egyből felfigyelnének és a hang iránya felé mennének. Annyi idő alatt meg nem iszkol el a vadász a lelőtt vaddal, mivel elég nehezek szoktak lenni a vadak. A hajtóvadászatokon meg az egyéb ehhez hasonló vadászatokon meg teljesen képtelenség lenne ezt kiviteleznie. Mert ott lenne a többi vadász a környéken mindig, akik közül néhányan a vadászterület tulajdonát képező vadásztársaság tagjai. Így sehogy se tudná észrevétlenül megcsinálni. Még úgy se, hogy elrejti, mivel a vérebek egyből megtalálnák.

Úgyhogy lopni csak az orvvadász tud, de az is csak egy ideig, mert rövid időn belül mindig leszoktak bukni.

2013. márc. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
:D
2013. márc. 29. 21:07
 19/21 A kérdező kommentje:
Te honnan szedted ezeket?
2013. márc. 29. 22:11
 20/21 anonim ***** válasza:

óóhh na ne túlozzunk. ezek igazi kiskirályok, és az az igazság h mivel tulképpen majdnem a legfelsőbb pénzes körök érintettek ebben, igazából érinthetetlenek.

én magam hallottam amikor egyszer ajánlotta az egyik a másiknak h egy gardenpartyra majd lő neki egy szarvast, aztán az jó lesz a vendégeknek.

hidd csak el, nagy maffia ez a társaság!

2013. márc. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!