Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Máshol milyen a kezdők kézilab...

Máshol milyen a kezdők kézilabda edzése (gyerek)?

Figyelt kérdés
A fiam közel 2 hónapja jár kézilabda edzésre,de nem vagyok megelégedve a módszerrel. Az alapokat sem tanítják,nincs labdakezelés,szabályok bemutatása,egyáltalán semmi. Ami van: meccseket játszatnak velük,az edző ordít,mint a sakál,néha csúnyán is beszél. Bajnokságokat rendeznek olyan gyerekeknek,akiknek fogalmuk nincs mit csinálnak! Komolyan fel vagyok háborodva!!! Ezt mindenhol így csinálják???
2013. márc. 9. 19:01
1 2
 1/13 anonim válasza:
nálunk is ez van jó ez igy mert keményen kell venni ez nem olyan hogy babusgatni kell jó ha ilyen az edzo ha nem ilyw nem megy semmire
2013. márc. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
nem. ahol nem szigoru az edző ott nem fejlodnek jól. ha most kezdett el járni akkor ne csodalkozz hogy nem tanulnak semmit a tobbiekez képest jem hiszem hogy tud akkor valmit a többiek tudnak már már bocs de a te fiad nem szolj az edzőnek hogy vele foglalkozzon kicsit jobban. azért nem alapoznak mert már tul vannak az alapon szokja meg hogy neki kell igazodni hozzajuk nem a társainak kelljen élőről kezdenije mindent.
2013. márc. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
nem az én gyerekemé rendes nagyon velük ha nem jók akkor nem szidja le őket csak azt mondja:ne rosszalkodjatok majd az edzés után aztán megsimogatja a fejüket és folytatja az edzést
2013. márc. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.!:) Nem tudom hány éves a fiad de én is idén kezdtem (újra) a kézilabdázást. Negyedikbe ötödikbe még volt szivacskézi az iskolámba de aztán megszűnt. Most ahova én járok vannak már idősebbek és nagyon jó játékosok is. Nálunk egy másfél órás edzés kb. úgy néz ki hogy mondjuk bemelegítünk pontszerző játékkal,utána jönnek a különféle indítások majd folytatjuk kapusmelegítés és talán a végén 10-15 perc játék.

Fiad az előtt, hogy elkezdett kézilabdázni ismerkedett mondjuk tesi órán magával a sportággal és szabályaival?

Nekünk az edző mindig azt mondja hogy az alapokat testnevelés órán kell(ene) elsajátítani. EZ nálunk sem volt sajnos meg.

2013. márc. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Szia!Én már régóta kézilabdázok és tudom milyen a jó edző az aki szigorú és nem nézi el ha elrontod.Én azt tudom mondani hogy mivel ahogy az előző válaszoló is mondta a tesi órán kell egyst és mást elsajátítani lehet hogy abban a csoportban ahol most van már vették az alapokat és a cseleket.Ha vették a cseleket elképzelhető hogy nem akarják újra tanulni 1 új kisfiú megérkezése miatt.Azt tudom tanácsolni beszéljen az edzővel hogy a fiaddal nem tud-e kicsit külön foglalkozni hogy behozza a lemaradást a többiekhez képest.Nálunk akadály pálya és induló csel a vissza térő alapok kérdezd meg hogy hol járnak (csoport) az alapokkal nem árt kicsit tudod hogy az edzésen mit sajátítanak el remélem segítettem
2013. márc. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Már bocsánat,de szerintem nem attól lesz valaki jó edző,hogy félnek tőle a gyerekek. A fiam 9 éves semmilyen sportra nem tudtam eddig rávenni,ezért örültem amikor elkezdett kézizni. De ilyen módszerrel sajnos el fogják venni a kedvét.
2013. márc. 11. 18:56
 7/13 A kérdező kommentje:
Még annyi,hogy benn vagyok edzésen,látom mit csinálnak. A többiek elsős koruk óta járnak edzésre,mi most csatlakoztunk 3.-ban. Másik iskolából járunk,mert a miénkben nincsen kézilabda.
2013. márc. 11. 19:01
 8/13 anonim ***** válasza:
Egyébként rendes kézilabdával játszanak vagy szivacskézivel?
2013. márc. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
utolsó valaszolo az mindegy milyen
2013. márc. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Szerintem aki elösször kezdi el másodikban harmadikba annak a játék megismeréséhez a szivacskézi jobb véleményem szerint.
2013. márc. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!