Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Akkor most ez hogy is van?

Akkor most ez hogy is van?

Figyelt kérdés

Ezeket, és hasonlókat olvasok mindenfele:

"Ha izmosodni akarsz, akkor egyél rengeteget, abból lesz az izom!"

"Ha azt akarod, hogy látsszanak a kockáid, akkor diétázz, hogy eltűnjön onnan a zsír!"

Na most melyik az igaz ezek közül?

Sportos, de nem kifejezett izompacsirta testem van, és mostantól nyárig szeretnék feltűnöbb has- és mellizmokat elérni. A kitartásommal nincs gond, ha kell addig nyomom a fekvőket ameddig ki nem purcanok, csak azt nem tudom, hogyan étkezzek mellette. Köszönöm a válaszokat!



2013. márc. 9. 01:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom az alap hogy tömegelsz, ilyenkor sokat eszel edzés mellett és jön rád az izom + némi zsír is mert az elkerülhetetlen. Egy ponton meg azt mondod hogy most elég, és innen diétával az edzés mellett, így ha jól csinálod az izom jó nagy része megmarad a zsír meg eltűnik. Ezáltal szebbek lesznek az izmok és ugyebár látszani fog a kockahas
2013. márc. 9. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Van tömegelés, és van szálkásítás. Mindegyik esetben alap a szilárd étkezés megtervezése, úgy hogy a protein és a szénhidrát arányát saját testsúlyod alapján meghatározod.
2013. márc. 9. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Ha izmosodni akarsz" vs. "ha azt akarod, hogy látsszanak a kockáid". Mi az, hogy melyik az igaz? A kettő állítás nem ekvivalens, két külön dolgot jelent, tehát az elérésükhöz is két külön dolog kell, hol itt a probléma?

Az izmosodáshoz alapvetően két dolog kell: tápanyag és terhelés (+ pihenés). Ha ezt megadod a testednek, akkor jó. De tudni kell, hogy az izommunka nem kumulatív, ha sok kicsit csinálsz, nem ér annyit, mint a kevés nagy, tehát hiába nyomsz 83496273442 fekvőt, nem leszel tőle izmosabb, mintha max súllyal csinálnál 10-15öt. Izmosodáskor sokaknak nem csak izom jön fel, hanem zsír is, ez eltakarja a fejlett izmok által alkotott kockahasat, és hogy ez a zsír eltűnjön, diétázni kell. És violá, kész a szálkás forma. Vannak az ektomorf alkatúak, akiknek alig jön fel zsír, na nekik nem biztos, hogy kell szálkásítani.

2013. márc. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Amit kajálsz az építi a szervezetedet. De ahhoz, hogy izmos légy azt meg kell dolgozni.
2013. márc. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!