Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hol/hogyan kezdjek el edzeni...

Hol/hogyan kezdjek el edzeni a 0-ról?

Figyelt kérdés

Hülyén érezném magam egy teremben, "pár kg-os" súlyokkal, úgy, hogy bizonyos műveleteket lehet, hogy nem is tudok megcsinálni szabályosan elsőre, mit tegyek?

Köszönöm mindenkinek!


2013. febr. 15. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Akkor még vegyél le a súlyból. Mindenki elkezdi valahol. Én pl a rudat nem tudtam kinyomni. És volt olyan is, hogy csak 2db 2,5kg-os ment rá. Túl kell élni.


Étrend legyen! Ja és először célszerű átmozgató edzést végezni, arról Montez tuti ír neked részletesen. Sok szerencsét! :)

2013. febr. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

kezdőknek először 2 hónapig teljes testes 3 napos edzés kell:

[link]


Majd lehet után osztott edzésre váltani. Célszerű először egy kétfelé osztott edzést végezni, un. A-B-A, B-A-B edzésrendszerben:

[link]


Ezután mehet a teljesen osztott edzés, ahol már egy izomra 3-4 gyakorlat is mehet (kisebb izmokra 2-3, nagyobbakra 3-4), így egy héten egy izomcsoportra már csak egyszer edzünk, hogy megfelelően tudjunk regenerálódni.

Naturálban maradjunk 3 vagy 4 napos edzésnél:

[link]

[link]


Mindig akkora súlyokkal eddz, amivel éppen megy a 10-12 ismétlés.


Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is: [link]

2013. febr. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, az étrendeket, meg az edzésterveket már egy ideje nézegetem azon a honlapon, kezd összeállni a fejemben, leginkább az tart vissza, hogy hülyén fognak rám nézni, esetleg kibeszélnek, röhögcsélnek...


Tudom nagyon hülyén hangzik, meg valahol el kell kezdeni, de ez számomra akkor is visszatartó.

2013. febr. 15. 16:55
 4/8 anonim ***** válasza:
Pedig mindenki elkezdi valahol. Ma is beszélték a srácok, hogy milyen volt amikor elkezdték. Egyik mondta, hogy alig volt 60 kg. Most meg.. :) Szóval nyugi. Menj le és eddz, ennyi. Sz.rj le mindent és mindenkit. Tudod: csak te és a vas :)
2013. febr. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Így van, én sem izmosan kezdtem (jó régen). Lementem bátran és kérdeztem a nagyobbakat, ha nem tudtam valamit. És mindenki segített.:)
2013. febr. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztatásokat :)

Amúgy heti 3 nap edzés és heti 2*5km futás mennyire jó vagy milyen arányban csináljam?

2013. febr. 15. 20:22
 7/8 anonim ***** válasza:
Úgy jó lesz, de legyen étrended is.
2013. febr. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Próbálom alakítgatni, de túl sokból nem tudok gazdálkodni sajnos és "sajnos" káros szenvedélyem sincs, aminek az árát rá tudnám fordítani :(

Egyébként a 2 futás napon mit érdemes utána enni? Ugyanúgy kezeljem, mint a súlyzós edzést?

2013. febr. 15. 20:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!