Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Guggolással kapcsolatban...

Lulu77 kérdése:

Guggolással kapcsolatban írok, hogy ez normális-e?

Figyelt kérdés

Szóval, eddig csak saját testsúllyal guggoltam, és most szeretném szépen lassan megerősíteni a térdeimet, mert fájnak egylábas guggolás közben. Ezért elkezdtem súlyokkal guggolni, nagyon kevéssel egyenlőre - 15 kg - és gyakorlat közben a mélyhátamat/gerincmerevítőmet (remélem értitek melyik izomra gondolok) érzem nagyon. A formám szabályos - tudtommal -, és guggolásnál ilyet még nem tapasztaltam, és érdekelne, hogy ez normális-e, vagy valamit igen rosszul csináltam.. Amúgy csak a 10. ismétlés körül kezd el "égetni" kicsit ott. Azt még hozzátenném, hogy eléggé gyenge ott az izmom, nagyon hamar elfárad, de dolgozok az ügyön!


https://www.youtube.com/watch?v=wbZac-6H9bs

Ilyen guggolást csinálok amúgy.


Szóval a hozzáértőktől kérdezném, hogy ez normális-e, vagy ha nem akkor hogy kéne csinálnom?


u.i.: Tudom hogy nagy súlyokkal jobban fejlődne az izomzatom, de nem szeretek súlyokkal dolgozni sajna, jó nekem így cingárnak, csak erősíteni szeretném magam..


2013. febr. 8. 16:29
 1/4 poiu ***** válasza:
Ebben a formában nehezebb a hátat egyenesen tartani. Talán ez a baj. Próbáld meg a szokásos guggolást. És persze erősítsd a hátad a szokásos gyakorlatokkal is.
2013. febr. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nem normális.
2013. febr. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

igen.

ha ilyen egyenes felsőtesttel végzed,akkor normális,hogy bedurran az alsó hát is.

próbáld ki a falnál guggolást.

az legalább annyira megy alsó hátra,mint lábra.

2013. febr. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Persze, hogy normális. Aktívan összehúzódnak a hátgerinc és far izmai!
2014. jan. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!