Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék venni egy jo futo...

Szeretnék venni egy jo futo cipöt ami föként aszfaltra jo csak nem tudom milyen a jo ami nem teszi tönkre a lábamat? Olyat ami jo lenne a bokasülyedésemre (ludtalp)

Figyelt kérdés

2013. jan. 24. 23:22
 1/7 Joshy Ca$h ***** válasza:
Az aszfalton így is úgy is tönkre megy a lábad.
2013. jan. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
tudom hogy nem jo de nem tudsz valami jo futo cipö félét?
2013. jan. 24. 23:33
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de a futás káros hatásaival valószínűleg a legjobb cipő sem birkózik meg.


Nem divatos ezt kimondani, ellenszenves sokaknak, de talál az ember más edzést..

Ez tudom nem volt építő jellegű tanács (ezért konstruktív javaslat: harcművészet, Jóga, Callanetics órák kipróbálása, otthoni erősítés, fegyencedzés terv) de magadat így kímélheted meg sok felesleges problémától, tehát én jó szándékkal írtam.

2013. jan. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]


mindenesetre esetleg ilyen oldalakon keresgélj!

2013. jan. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Menj el egy jó szaküzletbe, ott segítenek megfelelő cipőt találni!
2013. jan. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A bokasülyedés nem akadály. Az emberek (és a futók) jelentős részének van ilyen problémája. A befelé dőlő talp (pronálás) elég gyakori. Nekem is és a feleségemnek is ilyen a lába. Itt nézz szét:

[link]

Ebben a boltban szakemberek vannak. Megkérdezik, hogy min futsz és mennyit, van-e túlsúlyod és ráállhatsz egy fém lapra, amin egy idő után látszik, hogy hol terhelődik a talpad és ez alapján mutatnak cipőt. Sajnos a pronáló lábra jól használható megtámasztott cipő kicsit drágább, de megéri a befektetést. Én például a Saucony Jazz 15-öt használom és nagyon jól tart, eddig 800 km-t futottam vele. Figyelj arra, hogy kb 1 számmal nagyobb cipőt kell venni, hogy lábújjad ne érjen hozzá a cipő elejéhez. De ezt majd elmondják neked a boltban.

Ne vegyél csiriviri cipőt sportboltokban, mert nem drága vagy menő cipőt kell venni, hanem olyat, ami a Te lábadra megfelelő. Riogatnak itt páran, hogy a futás tönkreteszi az izületeidet. Nos, elhiszem hogy a rossz cipő vagy a túlsúly okozhat problémát, de én évi 1000-1500 km után 40 év fölött sem tudok ilyenről beszámolni, és megvallom nem is nagyon hiszek benne, hogy a futás alapjában véve bármilyen kárt tudna tenni benned, persze eltekintve a szélsőségektől. Az biztos, hogy a jó cipő és a helyes futásstílus nem haszontalan dolog. Érdemes megnéznoi pár youtube-os videót a helyes tartásról, igen tanulságos! Ja, igen futni is meg kell tanulni, bármilyen furcsán hangzik.

2013. jan. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos infot :)
2013. jan. 26. 13:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!