Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tudtok olyan honlapot ahol...

Presy kérdése:

Tudtok olyan honlapot ahol különféle tanitó küzdősportról vannak fent videók egészen alapokról?

Figyelt kérdés
Suli mellet nem igazán tudok elmenni ilyen terembe oktatásokra mert van más dolgom is mellete , meg anyagilag se ugy állok . Leginkább olyan érdekelne ahol az utcai verekedések ellen tudom magam megvédeni nem igazán van benne részem de sose jönne rosszul.

2013. jan. 4. 13:43
 1/7 anonim válasza:
Romák nincsenek a környéketeken? Ők ismerik a dörgést és szerintem szívesen segítenének neked megtanulni verekedni akár ingyen is.
2013. jan. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
VAnnak ez a baj:D
2013. jan. 4. 14:52
 3/7 anonim ***** válasza:

youtube!!!!!!!!!!!!!


minden fenn van ha érdekel minden küzdősportról....

2013. jan. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 xyzkds válasza:

ne is haragudj, de ha nincs időd elmenni terembe, akkor jobban jársz egy futóedzéssel

nem tudsz autodidakta módon megtanulni verekedni.. olyan mintha könyvből tanulnál úszni, vagy elkezdesz olvasgatni egy héberül írt könyvet, hogy egy idő majd akkor folyékony fogsz beszélni

amit elérsz, az az, hogy szerzel önbizalmat, nagy arcod lesz, ezért még jobban megvernek :D

szomorú a helyzet, de az van, hogy pénz nélkül nem lehet megtanulni verekedni, mert ahhoz partnerek, és egy profi(!) edző kell, kis létszámú csoporttal, és időnként eljárni egy-egy sparring partira, ahol idegenekkel is verekedhetsz.

az, hogy fekvőzöl meg zsákolsz, az ártani biztos nem fog, és abban az esetben, ha ugyanolyannal kerülsz össze, akkor tényleg nyerhetsz, mivel erősebb vagy, ő pedig nem ügyesebb. de hogyha olyannal találod szembe magad, akiről azt veszed észre, hogy hátrateszi a kezét, és a vállmozgásodból kitalálja, h mit fogsz ütni, akkor riadtan kell konstatálnod, h szarban vagy.

azért írtam, h ne élj tévhitben. minden tiszteletem a tiéd, ha otthon elkezdesz pénz nélkül, és kevés szabadidődben edzeni, akkor egy jó ember vagy. de ettől sajnos nem lehet verekedni.

ha véletlenül összegyűlne egy kis kess, akkor viszont, bár ez egyéni vélemény lesz, de ne menj: judo, krav maga, aikido, ju-jitsu, shotokan karate, kyokushin karate. ezek mind nagyszerű sportok, különösen a kyo, akik keményebbek a vasbetonnál, de nincs fejre ütés, ami az első utcai küzdelemben igen meglepő lesz, ha szájbacsapnak. a többivel sincs semmi baj, de mindegyikből hiányzik valami. a shotokanból, a krav magából és a ju-jitsuból a keménység. nagyon ritkán van testkeményítős edzés, ami szintén kell, hogy az első combos után ne egy elhaló "eeee" hang kíséretében ess össze.

amit szerintem érdemes megnézni: kick/thai box, box, kempo, mma (erről majd külön). a boxok tökéletesek utcai küzdelemre, arról nincs tapasztalatom, h milyen egy edzés, de lévén, hogy a sportág alapvető része, valószínűleg megtanítanak stabilan állni, és a box kivételével lesz testkeményítés is. boxban, hogyha profin tudod csinálni, (ez nem 2 hónap boxolást jelent, hanem mondjuk 15 évet) akkor azzal gyakorlatilag elérhetetlenné válsz. de mivel az egyetlen dolog, amit tudni kell, az az ütés és elhajlás, így azok minden bizonnyal menni fognak, és ha jól használod, nagyon veszélyes. mma edzésre jártam pár hónapot, hogy megnézzem, mert nagyon nagy híre volt, de azt is elfelejtettem, amit eddig tanultam. csak megmondták, h mit üssünk, aztán néha javítottak, de nem volt az igazi. jól látod, a kempo maradt, én is ezt csinálom, és még elég gyengén művelem ugyan, 4 éve járok, és csak annyit tanultam meg, h mennyi mindent nem tudok még. de a társaság nagyonjó, harcművészet, tehát része a fegyelem, de akik lejárnak, azok 90% utcai verekedős ember, így tudják, mit hogyan, és szerintem egy tökéletes keveréke a küzdősportoknak. újabb előnye, h ahová én járok, az meglehetősen olcsó másokhoz képest. ja, és kempoból is két fajta van, szerintem a zen bu kan jobb. a másik a kurayfat, de nem tudok értelmes érvet egyik mellett sem felhozni.

remélem segítettem valamicskét

ismétlem,a lényeget: minden tiszteletem a tiéd, ha nekiállsz otthon bármit is edzeni

futás ne maradjon ki! kitűnően pihenteti az agyat (ami suli mellett jó), szétzúzhatatlan kondit ad, és kés ellen is a legjobb futni :)

2013. jan. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi elég részletesen leírtad tapasztalataidat megpróbálok sztem akkor ismerős által olcsóbban kihozni volt rá már egyszer mód csak az idő volt kevés. Kondicióm az elég jó mert fizikai munkát végeztem amellet sokat eljártam futni, ritkán is kötötem belém , meg többnyire a szép szó hive vagyok de környékünkön mma kick box thai box oktatás megy ez a probléma nem sok választék:/ pedig amiket irtál az többen javasolták.
2013. jan. 5. 09:16
 6/7 anonim válasza:

Ajánlom a ninjutsut, van pesten/vidéken több jó hely is, nézz körül többen. Merre laksz?

[link]

2013. jan. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nyíregyháza:)
2013. jan. 8. 11:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!