Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az edzés miért állítja meg a...

Az edzés miért állítja meg a növekedést?

Figyelt kérdés
Pl: Ha valaki edz (súlyzózik) 15 évesen, csak felsőtestre és lábra SEMMIT akkor szerintem nem szabadna,hogy megálljon növés mivel ebben a korban már az alsó végtag hosszú csöves csontjaink növekednek és ha az nem kap terhelést akkor a csontok hosszanti növekedését nem folyásolja be szerintem. Jó lenne, ha egy orvos is válaszolna:) Amúgy meg 15 éves kor után már csak minimálisat növünk, persze mindig vannak kivételek:P

2012. dec. 30. 19:18
1 2
 1/14 dirtboy ***** válasza:
82%
és nem is áll meg a növés
2012. dec. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Semmiképp nem áll meg a növekedés ha edzel. Szerencsére ez a sztereotípia ma már csak falun terjed.
2012. dec. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én miután abbahagytam a súlyzós edzést pár éve, akkor kezdtem el nőni.(Lehet nincs köze a kettőnek egymáshoz akkor voltam 16-17 éves). A növekedésnek szerintem nem csak a terheléshez van köze, tehát pl nem lábaznál, ami alapvetően hiba, attól még megállhat, mivel a hormonon múlik a növekedés.


Tanácsként mondom, még ne a súlyzókkal kezdj, várj 1 évet addig is ússz,fuss,mozogj, fekvőzz, guggolj csak a súlyokat még hagyd, aztán mondjuk szeptembertől menj le a terembe.

2012. dec. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Dogmatix91 ***** válasza:
35%
Azért nem nősz olyan mértékben, mert nagyon leterheled a szervezetedet. A tornászok sem véletlenül alacsonyak. Egy normális teremvezető egy 15 éves gyereket még elküld. 17 éves kortól szokták nyugodt szívvel ajánlani a testépítést, meg lehet nézni a testépítő sztárokat, nincs közöttük 20-25 éves. Ráérsz még súlyzózni szerintem, de szabad országban élünk. Nekem pl a szüleim nem engedték 15évesen, hogy lemenjek konditerembe, pedig nem voltam rövid pórázon fogva.
2012. dec. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 dirtboy ***** válasza:
55%

Dogmatix91

hülyeséget beszélsz,jó pár testépítő van aki 15éveskora előtt vagy 15korül kezdte és magasra nőtt.

pl arnold is,13évesen kezdte 188cm.

lou ferigno 192-193cm


aki versenyezni akar annak bizony érdemes már 16évesen kezdeni mert nem kéne nekik elszalasztani a fejlődő kort mikor még csodát tehetnek a testükkel,nagyon jó alapot adnak rövid időn belül maguknak kox nélkül.

2012. dec. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Dogmatix91 ***** válasza:
Úgy tudom Arnold 14 évesen kezdte el, de igazából lényegtelen. Fiatal kora óta szteroidokat használt. Nem véletlenül nőtt nagyra :) Mindenki saját maga dönt az élete felől, aki testépítő akar lenni, hát legyen. Egy jó kis gerincferdülés tökéletes alap. Ahogy ismerem a mai fiatalokat, divatból járnak edzeni, a céljuk a minél nagyobb súly megmozgatása olyan kivitelezés mellett aminél néha még én is felszisszenek. Nap mint nap látok csodálatosan guggoló és felhúzó embereket...
2012. dec. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
De a fekvőtámasz és a húzódzkodás az mehet orrvérzésig? 8x15 egy perces pihenőkkel?
2012. dec. 30. 20:39
 8/14 dirtboy ***** válasza:
73%

ejnye,ők csak kreatívan edzenek,tudod ők a lázadó korszakukat élik mikor mindet másként kell csinálniuk azért hogy kitűnjenek a tömegből.


[link]

2012. dec. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Dogmatix91 ***** válasza:
Saját súllyal azt csinálsz amit akarsz. Tolódzkodhatsz is, az szép mellet és tricepszet csinál, ha nem megy normálisan akkor rakd fel valamire a lábaidat magad elé, ha úgy már könnyen megy, de normálisan még mindig nehezen akkor meg tudsz súlyt pakolni az öledbe.
2012. dec. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 dirtboy ***** válasza:

saját testsúlyos edzés bátran mehet de nincs értelme túlzásba vinni.

fegyencedzésnek,meztelen harcosnak nézz utána.

2012. dec. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!