Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen harcművészetet ajánloto...

Milyen harcművészetet ajánlotok? (többet lent)

Figyelt kérdés
Magas, vékonyabb (nem extrém vékony) testalkatú vagyok és olyan harcművészetet keresek, ahol ez nem hátrány, viszont tudom használni az utcán. Tehát meg tudom védeni magam, de nem akarom feltétlenül szétverni az ellenség fejét, csak földre vinni és időt nyerni.
2012. dec. 16. 13:54
 1/7 A kérdező kommentje:
22/F
2012. dec. 16. 13:55
 2/7 anonim ***** válasza:

Kung-fu,karate,thaibox,aikido..

Mindegy lényegében.A fő hogy jól oktassák és vedd komolyan.

2012. dec. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

amit leírtál azt intézkedés technikának hívják.

és időt nyerni mire is?

hogy odaérjenek a társai?

2012. dec. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__extrem-sportok__..


Minden harcművészettel lehetőséged van megkímélni az ellenségeid életét.. legfeljebb elesel harcban, ha utána meglepnek és átvágják a torkod. De ez már a te döntésed következménye, harcra jól felkészíthet egy komoly edző (mester).

2012. dec. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem látom be, hogyan tudnám NEM "megkímélni az ellenségeim életét" a jelenlegi magyar jogi környezetben, amiben kis túlzással azért is én vagyok a felelős, ha önvédelemből megütök valakit.


Időt nyerni arra, hogy elfussak - gyorsan futok, de ahhoz rövid időre ki kell ütnöm az ellenfelet.

2012. dec. 16. 20:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Sosem várjuk meg az erősítést.. tök mindegy, hogy az ellenséged, vagy rendőr.


Amúgy a törvény nincs ellened. Aki ellened vallhatna az már nem él, te pedig csak ijedtségedben túlkaptál. Megesik az ilyen, ha viszont tanúskodnak ellened (itt már mindegy, hogy te csak védekeztél, úgy is el fogják ferdíteni a valóságot) jó hosszú jogi hercehurca következhet, na ebből viszont már egyáltalán nem biztos hogy jól jön ki az ember.

2012. dec. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Minálunk az az elv érvényesül hogy " Inkább bilincsben mint fekete zsákban!" Ha félted az ellenfeled testi épségét akkor azt már megette a fene. Addig nagyszerű az elképzelésed amíg egyedül vagy. És mi van ha egy nálad lassabb ismerőssel, barátnővel vagy? Ők vagy tartják a lépésed vagy game over?


A Leung Ting Wing Tsun Kung Fu -t azért a figyelmedbe ajánlom, mert ott nincs testi adottságokon alapulú felvételi követelmény.(Igazándiból nem tudom hogy máshol van e egyáltalán)


Végeredményben rajtad múlik mennyire vagy elszánt és mennyire veszed komolyan az edzéseket.

2012. dec. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!