Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kung fu. Tudnátok segíteni?

Kung fu. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Lány vagyok és kung fu-zni szeretnék. De amint megtudtam a kung fu-nak több ága van, így nem tudok dönteni.

Aki jártas kung fu-ban, ő mit ajánlana nekem? Milyen szempontokat vegyek figyelembe?


Köszönöm


2012. dec. 1. 16:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Az elsődleges szempont az, hogy harcművészetet fogsz-e tanulni, vagy valamit kungfu néven, ami szórakozáson túl semmit nem tanít.


Budapesten működik országos szinten egyedi harcművészeti és hagyományos kínai gyógyászati központ, a Wudang Shan egyesületet mindenképpen ajánlom megtekintésre.


Szombaton lesz nyílt nap, különleges alkalom. Egy női önvédelem című műfajt is oktatnak, kungfu harctechnikák gyakorlatias alkalmazása utcai környezetben, erőszak kerülés, helyzet felismerés, megfigyelés.. És persze komoly kungfu gyakorlásra is van lehetőség. :)

2012. dec. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Szerintem először tájékozódj hogy milyen lehetőségek vannak a közeledben.Gondolom nem akarsz 200 km-re járni edzésre.
2012. dec. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Szia én Tai Qi Boxingra járok ez a kungfu egy ága. És még van egy csomó ága de a lányok is tudnak bunyózni. :)
2012. dec. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Tai Qi boxing?

Ez érdekes. Én kizárólag hagyományos, harci helyzetben hatékony komoly harcművészetekkel foglalkozom (most már) de ilyen box van a fővárosban?

2012. dec. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Nem budapesti vagyok hanem hajdúböszörményi.
2012. dec. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A kung fu-ban tetszenek a harcos, gyors mozdulatok és számomra izgalmasnak is tűnik ez az egész harcművészet. Mindenképp ki akarom próbálni!!! Én Wing Tsun kung fu-ról hallottam eddig a legtöbbet,ezen gondolkodom... De az utolsó válaszoló, amit ajánlott, az eléggé felkeltette az érdeklődésemet.

Sajnos nem tudok most elmenni az első válaszoló által ajánlott eseményre (de amúgy BP-en keresek oktatást),de nagyon szépen köszönöm!

2012. dec. 1. 18:31
 7/9 anonim ***** válasza:

Budapesten egyértelmű a Wudang.

A WingTsun pénzlehúzás, az eredeti Wing Chun (ezt bevallom tisztelem) hagyományos irányvonalat képvisel tapasztalt edzőkkel, a Wing Tsun irányzatban kevés jó edző van, többségük gyorsan kiképzett fél-amatőr. A reklámjuk nagyon hatékony, ezzel egyetértek.

A Wing Tsun alá is mehetünk karate, kravmaga rendszerekkel, de miért ne választaná (vagy legalább próbálná ki) az ember a legjobbat?

2012. dec. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon hasznos amit írtatok,köszönöm! Akkor elég jól promózzák csak ezt a WT kung fu-t,ezek szerint tényleg jól körbe kell néznem...Persze biztos van olyan WT,ahol nem csak lehúzzák az embereket,de úgy tűnik az ritka...

Igaz én nem akarok nagy harcművész lenni:) De ha elmegyek és fizetek vmiért,akkor eredményesen akarom űzni és a lényegét jól elsajátítani...

2012. dec. 1. 18:41
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem kell neked többet mondani, pontosan érted a helyzetet.
2012. dec. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!