Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a díjlovaglásról?

Mit gondoltok a díjlovaglásról?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek a díjlovaglásról a lovak szempontjából?

2012. nov. 13. 20:49
 1/9 anonim válasza:
A lovak szempontjából? Nem tudom. Díjugratàs-párti vagyok.
2012. nov. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Írjatok légyszi minél több választ :)
2012. nov. 13. 21:01
 3/9 anonim válasza:
100%
A díjlovaglás szerintem egy nagyon szép sport, és alapesetben a lovak számára is jó. Más kérdés, hogy ma már a legtöbb híres díjlovas nem úgy csinálja, ahogyan azt kellene, egy szűk keretbe passzírozott ló meg nyilván nem ugrándozik az örömtől, amikor a szügyét harapdálja. Számomra az a brutális, hogy lovasok, edzők és bírók ezt elnézik.
2012. nov. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A rollkur tudtommal kizárást von maga után. (ezzel együtt persze egy gennyes féreg, aki ezt teszi) A magasabb szinteken már semmi sem jó a lónak (az ugrás még kevésbé), de ez nagyban függ a lovastól (és a kezétől), hiszen a hackamore is mennyire lóbarát dolog, aztán mégis el lehet vele törni a paripa orrát.
2012. nov. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
csak azért írtam ki ezt a kérdést, hogy lássam, más mit gondol róla, mert én a díjlovaglást egy undorító sportnak tartom.. ahogy látom versenyeken, a ló nem érzi túl jól magát, ráadásul ott a feszítőzabla.. de ha tévedek, akkor kérek írjatok, mert nem vagyok jártas a témában!
2012. nov. 17. 10:19
 6/9 anonim válasza:
100%

csak azért írtam ki ezt a kérdést, hogy lássam, más mit gondol róla, mert én a díjlovaglást egy undorító sportnak tartom.. ahogy látom versenyeken, a ló nem érzi túl jól magát, ráadásul ott a feszítőzabla.. de ha tévedek, akkor kérek írjatok, mert nem vagyok jártas a témában!


Szerintem nem kell utálni, mert ha helyesen csinálja valaki kifejezetten jó a lónak, mert megtanul elengedetten menni, és helyesen hordozni azt a súlyt, amit a lovasa jelent. A feszítőzabla szintén nem a sátán eszköze, ha valaki finom kézzel használja. Gondolok itt arra, hogyha rángatod a ló száját, egy sima csikózablával is nagy fájdalmakat okozol neki, igaz, hogy feszítőzablával könnyebben, de olyan lovasnak, aki meg nem tudja rendesen használni, nem is adnék ilyet a kezébe.

Persze sajnos a legtöbb díjlovas nem így csinálja, hanem egy túlzottan szűk keretben, feszes háttal lovagolja a lovait, de ezért nem a sportot, hanem az ő módszerüket kellene legfeljebb utálni.

2012. nov. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Bocsánat, a te hozzászólásod részét nem akartam elküldeni. :)
2012. nov. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. nov. 18. 17:32
 9/9 anonim válasza:

A rollkur teljesen kizárt. láttam már olyant, hogy valakit ezért zártak ki.

A valóban jó díjlovak teljesen együttműködnek lovasukkal. Ez nyilván csak akkor történik meg ha nem ellenkezik a feladatokkal szemben.

A lovat nem beszorítják, hanem a ló támaszkodik. Azokhoz a feladatokhoz, amiket ő végre hajt fontos, hogy legyen egy biztos támaszkodási pont. Ezt ő a szárakon találja meg (normális díjlovaglásnál).

Ha a díjugratásnál így próbálnának végig nám,aszkodni elesnének, mivel mások a feladatok. De ha jól megnézünk egy nagyobb ugró pályát azért ott is néha támaszkodnak.


Az már egy másik kérdés, amikor tényleg beszorítják a lovat, de ott nincs is összhang.

2014. jún. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!