Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy kell görkorcsolyázni?

Hogy kell görkorcsolyázni?

Figyelt kérdés

Meg szeretnék tanulni,

Vagy érdemesebb elmenni tanfolyamra?



2012. nov. 11. 02:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Van OKJ-s képzés is, lehet azt kellene válaszd.
2012. nov. 11. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ne vicceljetek màr, iszonyat könnyű megtanulni, egyedül is menni fog. A làbaid úgy rakd mindig előre, hogy belülről kifele ferde vonalon haladjon, majd gurulsz, aztàn a màsik làbad teszed előre belülről kifele és így tovàbb
2012. nov. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

A gyerekek sok mindent ellesnek egymástól, de felnőtt korban érdemes keríteni egy oktatót. Én próbáltam magamtól, youtube videókról stb. ellesni az alapokat. Gurultam is, de küzdelmes volt és nem igazán akart valami esztétikus stílus kialakulni. Pár hete járok tanfolyamra. Ezek a rávezető gyakorlatok, meg az a tény, hogy valaki kívülről látja amit csinálsz és kijavít felgyorsítja a folyamatot. Persze a ráérzést és a gyakorlást nem váltja ki, csak gyorsabban éred el a célod, mert nem téves dolgokat gyakorolsz. Az hogy milyen gyorsan haladsz rengeteg mindentől függ. Életkor, előélet, hasonló sportág, veszélytűrő képesség, fizikai állapot. A jó alaptartás pl. fontos az egyensúlyozáshoz, viszont a comb nyújtó izmoknak hozzá kell erősödniük. Ha nagy a majré, görcsös és/vagy rossz az alaptesttartásod annak egy remek indikátora a haránt fájdalom, ami tipikus a kezdőknél.

A dunaguri pl. szokott ingyenes tanfolyamot tartani. Én az ExBoxba járok ami fizetős, de nem vészes. Jó gurulást!

2013. márc. 4. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!