Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy lehet elkerülni a forgás...

Hogy lehet elkerülni a forgás miatti szédülést tánc közben?

Figyelt kérdés
Mi a balerinák vagy más táncosok technikája erre? Kijelölnek 1-2 pontot? Vagy ők azért nem szédülnek, mert megszokták?
2009. aug. 13. 00:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ahogy az elején írtad. Fix pontokra utaznak. A fej SOHA nem forog egyenletesen a testtel, mindig meghatározott, fix pontokra "húzzák rá" forgás közben a fejet. Ezt kell megtanulni, és semennyire sem fogsz elszédülni.
2009. aug. 13. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Oké, de akkor tegyük fel, hogy az amerre nézek, az 12 óra. De a fejemet csak 180°-ban tudom elforgatni, akkor amikor hátrafelé nézek, akkor is ki kell jelölnöm egy pontot? Tehát 12 és 6 óránál 1-1 pont, vagy CSAK 12 óránál, és mindig oda próbáljak nézni?
2009. aug. 13. 11:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Így van. De lehet akár három pontod is. De azok MINDIG fixek legyenek. Azokat "látnod" kell, azok nem kezdhetnek el forogni. Erre nagyon oda kell figyelni. Így meg tudod tartani a szédülésmentes állapotot.

Mivel a szédülést a füledben lévő három félkörös ívjáratban lévő folyadék tehetetlensége okozza, így el kell kerülnöd azt, hogy a folyadék a füledben "lendületet" kapjon. Ezért kellenek a hirtelen irányváltások.

2009. aug. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Bogy3sz válasza:

Sajnos már régi téma,de gondoltam ha nem gond kérdezek én is hátha valaki meg tudja válaszolni.

Nos nekem alkalmassági vizsgálaton kell ilyen centrifugához hasonló berendezésbe kíbírnom azt hogy nem hányok be és nem ájulok el.Ha pedig megállítják ki kell lépnem és nem szabadna 1 lépést se mozdulnom.Eddig azt hittem ez lehetetlen de ahogy olvastam a válaszadót lehet hogy mégsem?Ha valakinek van valami ötlete hogy ezt hogy tudnám megcsinálni illetve kibírni lehetőleg hányás ájulás és ide oda billegés nélkül azt nagyon megköszönöm.

2011. szept. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!