Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Valaki akinek volt itt eltörve...

Valaki akinek volt itt eltörve a bokám esetleg ért valamennyire a dologhoz tudna segíteni vagy tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Nekem műtétem is volt, kb. 2hónapig gipszben volt a lábam és 2hónapig volt benne csavar (2hét csak gipsz, utána műtét és innen számítva 2hónapig volt a csavar). Most ott tartok hogy már 1 hónapja nagyjából biciklizek, sokkal jobban mozog a bokám, sántítok de lényegében a futáson, sportoláson kívül minden mást tudok csinálni (bár ez a része hiányzik a leginkább...). Most kaptam ízületjavító tablettát (Condrosulf), már sokkal jobb a lábam mint mikor kezdtem a rehabilitációt (2hónapja) de még mindig nem az igazi. Amikor lépek és át kell lépni a bal lábamról a jobbra ott akad meg a járásom, mert nem hajlik meg a bokám elől. Itthon is tornázok, nyújtok és biciklizek sokat, de mindenki azt mondja hogy mintha félnék rálépni a lábamra, meg hogy ez még nem jó (mintha én nem látnám/érezném...).

[link]


ami részt bejelöltem, kb. az ami nem megy, mikor már jobban be kell hajolnia mint 90 fok, de mondjuk 1lábon már megtudok állni valamennyire, viszont lábujjhegyre csak úgy tudok állni ha mind2 lábbal vagy valamire támaszkodom, futni próbáltam de nem megy, nem meglepő gondolom mivel sántítok is..



2012. okt. 5. 23:52
 1/1 anonim ***** válasza:
Volt szerencsém eltörni a bokám, engem is műtöttek, 3 helyen drótozták össze, kb 4 hónapi volt gipszben a lábam (fekvő, járó) Én is bicegtem, és ugyanaz volt a gondom mint neked, és futni is csak 1 évvel később tudtam. Viszont én nem figyeltem külön a rehabilitációra, csak éltem az életem. Most, 9 évvel később nincs semmi gondom (kopp kopp). Hogy miért írtam le? Lehet az a baj hogy túl görcsösen akarsz eredményt elérni. Nyilván hasznos a rehab, és segít is, de ne kattogj állandóan ezen hogy miért nem vagy még mindig 100%os. Majd jönnek az eredmények, sétálj sokat és tornáztasd a lábfejed.
2012. okt. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!