Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen hatásai vannak az...

Vilag kérdése:

Milyen hatásai vannak az íjászatnak az emberre?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést már feltettem régebben, de csak 1 válasz jött rá, ezért föltenném még egyszer.

Arra lennék kíváncsi, hogy az íjászatnak milyen fizikai és szellemi hatásai vannak az emberre?

Kerestem interneten, de nem találtam. :(

Bármilyen választ elfogadok, de nagyon örülnék egy linknek is. :)



2012. szept. 28. 08:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudok linkelni, nem olvastam erről semmit. De mondjuk van némi tapasztalatom, intelligenciám.


Szellemileg segít lenyugodni, fókuszálni-koncentrálni. Biztos, hogy segíti az ideg-izom kapcsolat erősödését, gyorsaságot, agyi funkciókat fejleszt. Lehet nem a legbonyolultabb mozgás, de nagy precízió szükséges a pontos lövéshez. Van egy Qigong gyakorlat, ami azt imitálja, mintha egy íjat feszítenél meg. Valamiért jó mozgás.

2012. szept. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm és várok még válaszokat. :)
2012. szept. 28. 11:49
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy a nyíl melyik végén állsz.
2012. szept. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Okés. :) ez tetszett. :D

Természetesen az ideg van hozzám közelebb. XD

2012. szept. 28. 15:11
 5/7 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy tetszett, gyakoribb az agresszív reakció errefelé :D. Szerintem attól is függ, hogy milyen formában csinálod az íjászkodást. Egyedül, csoportban, lovas íjászkodás, esetleg később íj készítés, stb. Viszont, ha tudsz benne fejlődni akkor mindenképp jó hatással van rád. [link]
2012. szept. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
csak magyar tradis íjjal lövök.
2012. szept. 28. 19:05
 7/7 anonim válasza:
Váll,kar ,has, hát izmot edz.koncentrációt fejleszti
2018. szept. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!