Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Most akkor híztam? Vagy van...

Most akkor híztam? Vagy van arra esély, hogy így beállok?

Figyelt kérdés
Nem sportoltam, nem figyeltem a kajára és tavasszal arra kaptam magam, hogy 60 kg vagok, ami egy lélektani határ volt nálam, a felesleg nagyon lassan, 7-8 év alatt jött fel. (29L, 164cm) Nyáron kb 2 hónap alatt lefogytam 7,5kg-ot, ami elvileg egy egésséges ütem. Tettem ezt szálkásító diétával és heti 4-5 aerob sporttal. Az volt a tervem, hogy amikor elérek egy pontra, úgy érzem, hogy akkor elég lesz a fogyás (ez 52,5kg-nál jött el), akkor egy általam egészségesnek vélt életmóddal megtartom a súlyom. A kaját úgy gondolom egészségesnek, hogy összetételében (esszenciális zsírok, fehér sovány, húsok, zöldségek, ch lassú felszívódású, alacsony zsírtalmú tejtermékek) és rendszerében (5-6 étkezés) továbbra is az eddigi diétát követem, viszont a rendkívül alacsony ch szintemet kicsit visszaemeltem (de továbbra is összetett, lassú), napi 2x gyümi bejött és heti 2-3x nem mondok nemet bizonyos finomságokra (pl anyu féle szilvás gombóc) - én ezt képzelem egy súlymegtartó diétának, de segítsetek, azért kérdezek... A sportot tekintve egyelőre maradtam a futásnál, de csak heti 3-ra van már időm (ált 7 km 40 perc alatt.) Ma reggel 54,5 kg voltam. Ez vajon mit jelent, visszahíztam 2kg-ot (ha igen, az gáz, mert akkor a megtartás egy örökkévaló szálkásítással érne fel?), vagy ez a 2kg lehet még egy visszatöltődésnyi mennyiség és itt beállok, ha úgy csinálom ahogy leírtam? Nem akarok jojó effektusba esni, segítsetek!
2012. szept. 22. 11:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Nőtt a súlyod 2kg-ot, de nem biztos, hogy ez csak zsír. Lehet, hogy az izmok is több glikogént tárolnak, mivel megemelted a ch-t. Nem biztos, hogy tovább híznál, így ha neked jó ez az 54kg, akkor miért ne maradhatnál ennyi?

A súlyod nem tudja senki, nem azt kell nézni, senki nem állítja mérlegre a nőket az utcán.:)

Másrészt viszont a gyümölcs az nem összetett ch, mivel gyümölcscukrot tartalmaz, nem fér bele a diétás étrendbe. A fruktóz csak a májat tölti és ha az tele van (50g), akkor bizony lerakódik zsírban. Szóval csínján kell bánni vele.

És igen, akinek olyan a genetikája, annak bizony mindig oda kell figyelni a kajára egy életen át. Sajnos:)

[link]

2012. szept. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Aj, nők, nem a súly a lényeg, pláne nem 2 kiló ide vagy oda, a tükör legyen a mérvadó. Persze figyelni kell a kajára meg minden, ahogy csinálod, csak ne a mérlegen lakj. Tökmindegy, hány kiló vagy, ha jól nézel ki, és tetszel magadnak (meg mondjuk másnak).
2012. szept. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!