Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A tornászok csinálnak súlyzós...

Gysmo kérdése:

A tornászok csinálnak súlyzós edzést, vagy csak saját súllyal?

Figyelt kérdés
Egyik amatőr tornász azt mondta még a fősulin (tesi szak), hogy nem használ súlyzókat, viszont elég nagydarab, tipikus tornász izmai voltak. Ha ez igaz, akkor saját súllyal is lehet nagy izmot építeni. Azért fontos, hogy amatőr, mert tudom, hogy nem koxolt ezen a szinten.

2012. szept. 10. 21:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Azt ne felejtsd el, hogy gyerek koruk óta nyomják+ nem tudhatod, hogy ki koxol, nem látod, hogy otthon mi van a kisszekrényben.:)

Ezen kívül jó genetika is van, de nem mindenki izmos így sem. Néztem is az olimpián, hogy iszonyat különbségek vannak izomméretben. Szóval nem mindenki lesz így nagyon izmos.

2012. szept. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Meg azt se felejtsük el, hogy a tornászok 50-60 kiló körül mozognak, így nem olyan hatalmas darab a többségük.
2012. szept. 11. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Jóban voltunk, így feltételeztem, hogy nem kamuzik. Lehet, hogy jó a genetikája, mert neki tényleg hatalmas, kerek és szálkás izmai voltak. Mondjuk 170cm körül van, az alacsonyabbakra jobban jön az izom úgy vettem észre, legalábbis jobban látszik rajtuk :)
2012. szept. 11. 06:32
 4/11 anonim ***** válasza:
Meg más, hogy neked mi a hatalmas izom. Nekem karnál 45-től fölfelé számít méretesnek.:)
2012. szept. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, végül is ez relatív. :) Én Berki Krisztiánt már nagynak mondanám. Gondolom neked az igazi nagy testépítők tetszenek ( értsd jól :D ). Nekem pl. Ronnie Coleman már túl nagy.
2012. szept. 11. 07:17
 6/11 anonim ***** válasza:
Berki nem tartozik nagyon izmos tornászok közé, a brit ellenfele, aki második lett már elég izmos volt szerintem. Nekem egy Lénárd Lajos is izmos, de ettől a tornászok nagy többsége azért el van maradva. + a lábuk sem annyira izmos, mivel az csak plusz súly lenne nekik, amit tartani kell. De kinek mi tetszik, ez szubjektív dolog, de azért súlyzós edzéssel nagyobb leszel ezt leszögezhetjük. Te is tudod, hiszen eddig saját testsúllyal edzettél.:)
2012. szept. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Persze, azért is kezdem most a súlyzós edzést, tehát ebben egyet értünk. Tényleg így működik, van tornász akinek vastag a lába, az jó lóugrásban, mert oda az kell, viszont rossz lólengésben, mert nem "bírja" el a +súlyt :)
2012. szept. 11. 07:34
 8/11 anonim ***** válasza:

Én tornáztam, igaz én lány vagyok, de azért nagyjából képben vagyok:) Sok függ, hogy egy adott tornász milyen szereken edz. Pl. a talaj, ugrás nem feltétlenül igényel olyan sok izmot, mint a korlát vagy a gyűrű.

A torna alapja az erő. A tornászok gyakran alacsonyak és vékony testalkatúak, szóval tényleg rengeteg izmomra van szükségük, hogy megtudják csinálni a gyakorlatokat. Nálunk minden edzésen volt erősítés. Kötélmásszás láb nélkül, fekvőtámaszok, guggolások, hasizom gyakorlatok ezeket mindig kellett csinálni. Viszont tornában nem izom a lényeg hanem az erő. Van aki nem látszik izmosnak, de azért még lehet erős. Ez alkat kérdése. Érdemes lemenni kipróbálni a szertornát, nemcsak izmos lesz az ember, de a bátorsága is fejlődni fog, plusz jó dolog kipróbálni, hogy mirre vagy képes :) Nem véletlenül a legtöbb tornász mottoja: ne elégedj meg azzal ami vagy törekedj arra ami lehetnél :)

2012. szept. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Próbáltam a szertornát, mert kötelező volt testnevelési főiskolán :) Persze, nekik kell az erő mozgatni a saját súlyukat. Hiába a nagy izom, ha nem bír felmászni a kötélre ( volt ilyen csoporttársam ), viszont súlylökésben meg a holdig dobta a golyót. Tehát kinek mi jelenti az erő :)
2012. szept. 11. 12:32
 10/11 anonim ***** válasza:
A tornában fontos, hogy valaki a saját súlyával tudjon mozogni. Pl. lehet, hogy egy lány eldobja 15 méterre a súlygolyót, de nem biztos, hogy feltudja magát húzni a felemáskorlátra. Visszafelé is igaz, egy tornászlány hiába tud a erőt igénylő dolgokat megcsinálni nem feltétlenül tudja eldobni a súlygolyót messzire. De You Tubeon vannak videok az edzésekről érdemes megnézni őket.
2012. szept. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!