Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tricepsz húzódás. Nagyjából...

Tricepsz húzódás. Nagyjából mennyire lassan gyógyul? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Igen, sikerült egy tipikus újonc hibába beleesni, pedig nem akartam. Azt hiszem az áthúzásoknál sikerült megerőltetnem a tricepszem (legalábbis asszem' azt). Kellemesen, de persze dolgozósan ment 6x10 sorozat 15kg-al, de már tegnap este éreztem, hogy nehéz behajlítani a karom, de ezt betudtam az edzésnek. Mára pedig a reggeli nyújtózkodásnál ért a meglepi, hogy ez nem izomláz, hanem ha kinyújtom a két kezem fej fölé, akkor kb 45 foknál nem tudom jobban behajlítani mert feszül és fáj. Úgyhogy jó pár napra gyanítom kidőltem az edzésből, pedig még el se kezdtem gyakorlatilag. Király. :)

Tapasztalatok, hogy mennyi idő alatt gyógyul egy ilyen húzódás? Érdekes mód akkor nem fáj, ha normál helyzetben behajlítom, a vállamig is gond nélkül visszahajlik a karom, de ahogy fel szeretném emelni a karom vállmagasság fölé, feszül és fáj. Másik kérdés, hogy így, hogy kényszerpihi van, azért tartsam a tömegnövelős étrendem, vagy a szénhidrátból azért vegyek vissza?

Köszönöm előre is!



2012. aug. 16. 00:19
 1/5 *Glissade* ***** válasza:

Ha nem sérülsz rá, akkor 2 hét alatt álltalában már jó szokott lenni.

Valamennyire használnak a sport krémek is, de ez nem azt jelenti, hogy kevesebbet kell pihenned.

Ha mindig rásérűlsz, akkor akár hónapokig is fájhat, és hosszabb a gyógyulási idő is.

2012. aug. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A fájdalom milyensége is fontos lenne, mert az, hogy nem tudod kinyújtani még lehet az izomláztól.

Példa: Álló vádli gép. Már edzettünk vagy egy éve rendszeresen a haverokkal, mikor kondit váltottunk és ott volt egy ilyen eszköz. Hát nekileselkedtünk, mert vádlizni fontos. Nem nyújtottuk le a végén, mert minek. És ez volt az egyik legdurvább dolog, amit elkövettem az edző éveim alatt. Kíváncsi lennék arra, hogy ha lenyújtom mennyit ért volna, de mindenesetre másnap ülve csúsztam le az emeletről a lépcsőkön. Majd még 3 napig nem bírtam hajlítani a talpamat. Nemhogy lábujjhegy, még csak sima egyenes helyzetben sem bírtam megtartani. És a haverjaim pont ugyan így jártak és mind sírt. Hívta kis nagy buzgón, hogy az a gép olyan brutális, hogy vesznek egyet otthonra. Azóta viszont egyszer sem sikerült ennyire megerőltetnünk a vádlinkat, bárhogy is erőlködhettünk rajta.

És azt hiszem a lórúgás, mint tricepsz gyakorlat is valami hasonlóképp fejeződött be. Illetve az első pár bicepsz edzés után a banán kar, mint fogalom elterjedt köreinkben:D

2012. aug. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sztorikat. :D Igyekszem nem újra rásérülni, hagyom teljesen regenerálódni, csak hát tudjátok ez hogy van, vinne a kedv erősen, de nincs értelme újra és újra lesérülni. :)
2012. aug. 16. 00:28
 4/5 anonim ***** válasza:
legközelebb ne egóra gyúrj...testre menj :)
2012. aug. 16. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hehe, nem "egóra" ment. :) Csak most kezdem, nehéz belőni, hogy mi az ami sok és mi kevés. Annak sincs értelme, ha csak tingli-tanglizok 1 órát. De persze ennek se, hogy túlerőltetem. :D
2012. aug. 16. 11:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!