Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan sportoljon egy pánikbeteg?

Kata8219 kérdése:

Hogyan sportoljon egy pánikbeteg?

Figyelt kérdés

6 éve vagyok pánikbeteg, aminek az egyik és legrosszabb tünete a nagyon szapora szívverés. Ez a szapora szívverés érzés nekem már annyira hozzákapcsolódott a pánikrohamhoz, hogy ha elkezd kicsit gyorsabban dobogni a szívem, rögtön bepánikolok, hogy rohamom lesz, és sokszor lesz is. Sajnos a mozgáshiány eredményeképpen majdnem 20 kg-t híztam a 6 év alatt. Szeretném nagyon leadni ezt a súlyfelesleget, de csak a diétával nem megy. Sőt, egyáltalán nem megy. Fogalmam sincs hogyan csináljam, olyan, mint a 22-es csapdája. Ha nem mozgok, nem fogyok le, ha mozgok, és szapora lesz a szívverésem, akkor meg pánikrohamot kapok.

Van valakinek ötlete, hogy tornázzak, mozogjak, hogy fogyjak is, de ne pörögjön fel nagyon a szívem?



2012. aug. 7. 18:30
 1/7 anonim ***** válasza:

sétálj. kezdetnek. Sétálj lazán egy órát.

Aztán sétálj gyorsabban ha ez már könnyű. Mindig emeld az intenzitást HA már rá bírtad szokatni magad hogy "ha ennyire ver a szívem akkor nem lesz semmi gond"...

Azt mondják hogy egy ember bármit megszokjon ahhoz két hónap kell. Teljesen mindegy, két hónap alatt berögződik. Addig kitartást és amikor nem vagy biztos a dologban, akkor kísérjen el valaki :)


Ja és ezek mellett nyomasd a diétát. A mozgás csak egy kis turbózást jelent a diéta melletti fogyáshoz, a diétának önmagában is működnie kell.

2012. aug. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
hát ez fizikailag szerintem nem megoldható. kellene neked egy pszichológus
2012. aug. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
bár amit az első ír...
2012. aug. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ezek megvannak, van külön bejáratú pszichiáterem, és sétálok is eleget, ezzel nincs gond. De az intenzívebb mozgásnál jönnek a problémák.

Szobabiciklizem már több hónapja kb. fél órát, (vagy amíg nem kezd el nagyon verni a szívem)de sajnos ez nem elég ahhoz, hogy beinduljon a zsírégetés. Valami okosat ki kell találnom, mert a háziorvosom is mondta, hogy le kell fogynom, és persze én is tudom.

2012. aug. 7. 19:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha jó a diétád akkor le kéne fogynod már 30 perc biciklizéssel meg sok sétával is. Én úgy sejtem, hogy a diétával van a gond.
2012. aug. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 dftgsgvghgev ***** válasza:

Hi. Ez nekem "szimpla" kondicionálásnak tűnik (tudod, Pavlov kutyája). Mármint hogy így "rátanultál" a gyors szívverés = pánikroham egyenletre. Az ilyesmit a kognitív viselkedésterápiák jól tudják kezelni, de egy autogén tréning vagy aktív-éber hipnózisban jártas hipnoterapeuta is tudna vele kezdeni valamit szerintem. Ha csak ezt a kapcsolatot kéne kioltani, talán nem is venne igénybe olyan sok időt. Érdemes lehet rákérdezni a pszichiáterednél, van-e olyan pszichoterapeuta végzettségű kollégája, akit ajánlani tudna pár ülés erejéig. Avval sanszos, hogy meg tudnál szabadulni attól az egyenlőség jeltől, és akkor nem kéne ilyen korlátokat szabni pulzus terén.


Bár nem a legegyszerűbb és legolcsóbb lehetőség, az igaz :S

2012. aug. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Pánikbeteg vagyok én is, tudom, hogy mit érzel! Próbáld ezt a berögződést úgy átalakítani, hogy van egy szapora szívverés ha rohamod van, és van egy másik szapora szívverés, ami viszont a sporttal jár! Asport pedig egészséges, neked szükséged van rá, azért, hogy ne legyél beteg és hosszú boldog életed legyen. Tudatosítsd, hogy ez jó neked! Kitartást!
2012. aug. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!