Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Omerta típusú gumilövedékes...

Omerta típusú gumilövedékes puska milyen sérülést okozhat és mit tudtok róla?

Figyelt kérdés
90 Joul energiájú fegyver, gumilövedékes, de mekkora sérülést okoz, és 90 Joul mire kéeps, és mennyiért kapok milyen fegyvert? Röviden mindent tudni akarok a fegyverről !

2012. júl. 19. 16:44
 1/8 kovpet ***** válasza:

[link]


Ez mondjuk nem Omerta és nem is 100J, de érthetően nem sok ilyen humán teszt van :)


Talán most van kapható a fegyver:

[link]

telefonálj oda előtte!


Mit akarsz tudni róla?

2012. júl. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazából tényleg dúrva akkor ! Tehát ha lelövök vele valakit mondjuk 7 M távolságból, pl bordánlövöm, lehet hogy eltörik a bordája, vagy harcképtelenné tudom tenni? és néztem, hogy pl Omerta van neten 25000-42000ért !
2012. júl. 20. 19:03
 3/8 A kérdező kommentje:
Igazából nem vagyok túl gazdag, és 30000ft-om lenne egy omertára kb, és nem tudom, hogy megéri-e, de idáig csak pozitív dolgokat halottam róla ! Csak gondoltam utánnajárok ! Mert 100 J kicsit soknak hangzik, mert ha jól tudom egy légpuska 6,5 J ! :D
2012. júl. 20. 19:12
 4/8 kovpet ***** válasza:

Igen, a légfegyverek 7,5J alatt legálisak Magyarországon.


A 100J sok, de más a hatásmechanizmus. A légfegyver lövedéke áthatoló, a gumi meg pont arra van kitalálva, hogy szétterülve a felületen adja le az energiáját. Az idegvégződéseket ingerli (magyarul fáj, mint állat), de nagy bajt nem okoz elvileg. A szemet, fogat kiveri persze, fejre nem szabad lőni vele.


Az meg, hogy mennyire hatásos? Hát erre nincs nagyon adat, legalábbis én nem tudok róla. Simán el tudom képzelni, hogy bekapja a támadó és vonyítva elszalad. De azt is, hogy nem (mert télen 3 réteg pulóverben van és vastag kabátban, meg mondjuk be is van drogozva).


A gáz talán jobb, mert az kikapcsolja a látását, úgy meg nehéz támadni. Viszont abból zárt térben a védekező is kap. Gumissal meg találni is kell, ugye, nem csak lőni...


Tehát nem tudom. Csak remélem, hogy hatásos, mert persze nekem is ott figyel egy gumis az ágyam mellet :)

2012. júl. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Gumisról a videó elég meggyőző volt! :D ÉS lehet szórakozni is a fegyverrel (persze észel)
2012. júl. 20. 22:07
 6/8 anonim válasza:
Ez igazából önvèdelemre való.Az ára újonnan 50000 kb.
2013. jan. 3. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De milyen károkat okozhat pl ha egy embert bordán lövök vele ?
2013. jan. 3. 01:36
 8/8 anonim válasza:
Patrontól is függ, meg a gumi töltettől, annak tömegétől stb.
2022. jan. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!