Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi az oka ennek a változásnak?

Mi az oka ennek a változásnak?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok , középiskola eleje óra kindiztam hetente egyszer , és az elején fekvenyomásom 13kiló volt , és év elei felmérésen 33 fekvő, most év vége fele fekvenyomásom 33kb körül , és az hogyan lehet hogy alig tudok 10 fekvőt csinálni hogyha egyre többet tudok fekve nyomni?

2012. jún. 20. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:
ez érdekes mert mielőtt elkezdtem edzeni vagy 40dbfekvőt bírtam csinálni most jó pár évvel később nehezebb a súlyom 45kgal elkezdtem egy pár hete nyomni a fekvőtámaszt kíváncsiságból és 60darabnál meguntam
2012. jún. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
jah és akkor fekve bírtam nyomni olyan 55kgot max most pedig 170kg körül van a plafon
2012. jún. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Maximalis erokifejtesed nott az allokepesseged csokkent....


Es most bunkosag vagy nem komolyan 13kg ment max 15evesen?

En ugy emlekszem kozepsuliba 15-16evesen 30-40kiloval majden mindenki tudott nyomni egy 6-os szeriat.

2012. jún. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nem tudom miért baj ha keveset tud az ember, a lényeg az hogy változtatni akar magán
2012. jún. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A tévhittel ellentétben a fekvenyomás és a fekvőtámasz nem megfeleltethető egymásnak. A fekvenyomásnál stabilan alá van támasztva a tested, és néhány nagy izomcsoport végzi az egész munkát. Ezzel szemben a fekvőtámasz eleve instabil, sokkal több izmodnak kell dolgozni, és bár vannak átfedések a célzott izomcsoportok között, alapvetően egészen más gyakorlatról van szó.

Ez az egyik. A másik pedig, hogy ha nem edzed a maximális erődet és az erő-állóképességedet egyaránt, akkor az egyik a másik rovására fog fejlődni, valószínűleg a te esetedben is ez történt.

2012. jún. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
pontosan, a maximális erő nem egyenlő az állóképességi erővel
2012. jún. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!