Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szálkásítok. Mit igyak este,...

Szálkásítok. Mit igyak este, edzés után?

Figyelt kérdés
29L vagyok, van étrendem, edzés tervem. Étrendkiegészítőt csak L-Carnitine-t használok edzéshez. Az edzésem a 4. és 5. étkezés között van. 5. étkezést, vagyis a vacsit szeretném kiváltani valami feherje termékkel. 2 hete szálkásítok, szépen el kezdtem fogyni (60-ról 58kg), de izomból nem szeretnék veszíteni, kajából pedig nem tudok olyan sok fehérjét bevinni. Milyen terméket ajánlatok? Van olyan, ami nem édes, vagyis édesítős, hanem natúr? Az ilyen édesítő-szeres cuccokat nem bírom, émelygek tőle, és sztem nem is egészséges.
2012. jún. 18. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Edzés után tejsavóprotein kell és szálkásításkor nem kell hozzá gyors ch (vagy csak kevés), inkább glutamin menjen.

De a protein is elég lehet. Lefekvés előttre még kellene lassan felszívódó fehérje (kazein)amihez a legjobb forrás a sovány túró. Magasan (2,5-3g*testtömegkg) kell tartani a fehérjebevitelt, ha nem szeretnél izomból is veszteni.

Proteinnek a Myproteint ajánlom, mely ízesítetlen és elég olcsó is:

[link]

2012. jún. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! És mennyivel igyam edzés után? Egyből amikor megállok, vagy jó fél óra múlva, amikor hazaérek. Ez 20:30-kor vagy 21:30-kor van, tehát már csak egy étkezésem van hátra, eddig túrót majszoltam csirkesonkával, ehelyett gondoltam. vagy akkor maradjon a túró? Amúgy 23:30-24:00-kor fekszem le aludni.
2012. jún. 18. 10:38
 3/5 anonim ***** válasza:
Edzés után 15 percen belül kellene elfogyasztani a proteint, minél előbb, annál jobb, mert ilyenkor nagy szüksége van a szervezetnek a gyors felszívódású fehérjére. Rá 40-50 percre mindenképpen kellene még kajálni, főleg, ha későn mész aludni. Tehát én még oda tennék 100-120g sovány túrót.
2012. jún. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! Szép napot!
2012. jún. 18. 10:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Válassz igen magas %-os proteint, amiben a BCAA, illetve a L-leucin értekék magasak, hozáadott cukrot nem tartalmaznak.


Kiválthatod a protein shaked glutmainnal, ZMA-val, túróval (apróra vágott zöldségmixel)

2012. jún. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!