Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Teljesen kezdők is használhatn...

Teljesen kezdők is használhatnak tömegnövelőt?

Figyelt kérdés
Most akarok elkezdeni edzeni. Szóval már rögtön az elején szedhetek tömegnövelőt? Mutant mass-ra gondoltam. Szóval teljesen kezdők is haszálhatják? A sárga oldalon úgyvan írva hogy az középhaladóknak van. Gondolom akkor van kezdőknek, meg haladóknak nem? ..de mi a különbség akkor?
2012. jún. 8. 19:39
1 2
 1/12 Diego105 ***** válasza:
100%

A kezdőknek való tömegnövelők alacsony fehérjetartalmúak, a haladóknak való pedig 30% körüli vagy a fölötti fehérjetartalommal bírnak.

Természetesen fogyaszthatsz tömegnövelőt (SZEDNI nem tudod, vagy ha a rizst és a csirkemellett is szedni szoktad, akkor szedheted a tömegnövelőt is nyugodtan:) de én azt mondom hogy amíg nem tetted rendbe az étrended, addig fölösleges.

Tömegnövelő étrend kialakításakor figyelembe kell venni hogy legyen meg a 2-2,5g*testsúlykg fehérje, és 4-6g*testsúlykg szénhidrát. (A mennyiségek egyénenként változhatnak, attól függ hogy nehezen vagy könnyen hízol-e.) Megnézed tápanyagtáblázatba hogy milyen kajának milyen a tápértéke, majd kiméred hogy az adott kajából mennyit eszel meg egy nap, és a kimaradó mennyiséget pótold táplálékkiegészítővel. Ennyi az egész :)

Ha kérdésed van írj nyugodtan üzenetet, ha tudok segítek.

Sok sikert! (Jaa, és még olvasd el a body.builder.hu-n található alapismereteket!)

2012. jún. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Használhatsz egyből, hiszen ez csak koncentrált kaja. Edzés után mehet egy adag, de az étrended is legyen ok. Tömegnövelő étrend legyen. Multivitamin is kell.
2012. jún. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Diego, nem kötekedés, ne érts félre de az nem attól függ, hogy 30% alatti vagy fölötti a tömegnövelőd, hogy kezdő vagy e vagy haladó, hanem hogy mennyi ch-val kell kiegészíteni az étrended.

Haladók is használhatnak kisebb fehérjetartalmút, ha több ch kell és kezdő is használhat 35%-osat, ha hízékony alkat és kevés ch kiegészítés kell.

2012. jún. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Diego105 ***** válasza:
Persze Montez, ezt tudom, én úgy értettem hogy az alacsony fehérjetartalmú tömegnövelők általában a kezdőknek vannak javasolva :)
2012. jún. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Diego105 ***** válasza:
(Megjegyzem én ezzel nem teljesen értek egyet, mert mindenkinek olyan tápkieget kell venni, amivel az étrendjét egészíti ki...)
2012. jún. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
oks, szerintem is.:)
2012. jún. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ha jólértem, akkor kezdőként is lehet szednem :) Oké, csak ezt akartam tudni, meg igazából hogy mi a különbség:) Köszönet a hasznos válaszokért! ..Amúgymeg az alapismereteket már elolvastam. Montezhez még annyi, hogy tényleg ilyen fontos a multivitamin? Én izületvédőt akarok még venni, mert sajna nagyon "ropogós" vagyok, aztán féltem magam :D ..csak akkor már nem lesz kesh multira :S ..de majd tömöm magam zöldséggel, gyümölcsel x)
2012. jún. 8. 20:19
 8/12 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos a vitamin, az alap egy nem edző embernek is.

Minimum kell egy mega daily one, ami elég neked több hónapra.

2012. jún. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tudom hogy alap a vitamin, de egy átlag ember sem visz be annyit amennyit kéne, és mégis megvan. De amúgy igazad van tényleg fontos lenne, csak én most az izületeimtől tartok nagyon:/ de ha marad akkor valamilyen vitamint is hozzácsapok :D Köszi a segítséget!
2012. jún. 9. 11:19
 10/12 Diego105 ***** válasza:

"de egy átlag ember sem visz be annyit amennyit kéne, és mégis megvan."

Csak egy átlag ember szervezetét nem éri akkora stressz, mint egy olyan emberét, aki minden edzésen legyilkolja az izmait :)

2012. jún. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!