Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Min kéne változtatnom hogy ne...

Min kéne változtatnom hogy ne legyen komolyabb bajom? Fontos!

Figyelt kérdés

Szóval...kb 2éve 60kiló körüli voltam (kb. 175cm vagyok), tehát vékony alkatom volt, de valamiért (talán a genetika) a hasamon mindig volt nem kevés felesleg, ami másnak is szembetűnt, és engem meg mégúgy idegesített, nagyon furi látványt nyújtott. Tehát elkezdtem bicózni, felülés, nem ettem már este, sőt a hizlalóbb kajákat abszolút kiiktattam, és fogytam 10kilót rá egy évre.

Még utána is ott voltak a zsírpárnák, és miután mindenhol azt olvasom, hogy NINCS lokális zsírégetés, félve ugyan (mert már így is vékony voltam) folytattam az edzést, a mértékletes kajálást...Most itt állok eltelt 2év, 47kg vagyok...ma mértem meg magam és hát mit ne mondjak nagyon megijedtem... Hozzátenném, hogy a hasamon MÉG MINDIG van háj (szó szerint!) viszont mindenhol olyan vékony vagyok, hogy most már mindenki megjegyezte, hogy nagyon-nagyon sokat fogytam... Fogalmam sincs mitől lehet ez a hasamon, voltam dokinál is aki rálegyintett, hogy ilyen típus vagyok...DE szerintem ilyen típus nincs...úgy nézek ki mint egy anorexiás, mellette meg rezeg a háj a hasamon, úgy hogy edzek és nem eszek zsíros dolgokat sem!

Gondolkodom, hogy folytassam -e az edzést, mert ennél többet már nem szabadna fogynom, és ha folytatnám, akkor fogynék... Izmaim nem tudnak növekedni sem, mert pénzem meg nincs minden nap fél kiló csirkemellere, meg mindenféle fehérjeporra....

Valaki hozzáértő véleménye nagyon jól jönne! Szerintem valahol nagyon elrontottam ezt az egészet, pedig próbáltam odafigyelni mindenre...

köszönöm előre is!

23/L


2012. jún. 6. 11:34
 1/9 anonim ***** válasza:
lehet kellene 1 kép. 1 kicsit ellentmondásos ez a nagy a hasam de vékony vagyok dolog. akár priv ba is várom.
2012. jún. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tanácsot szeretnék és sztem ezt kép nélkül is meg lehet tenni. Nem fogok/tudok képet küldeni...Szerintem nem nehéz elképzelni...vékony alkat, vékony végtagok és a hasamon meg zsírpárna,de nem úgy néz ki mintha terhes lennék...hanem így az alhasamba teljesen bele tudok markolni..zsíros szó szerint.
2012. jún. 6. 11:43
 3/9 anonim ***** válasza:
hát az anorexiások is azt mondják, hogy zsírosak. de jó, nem szeretnék feltételezni semmit :) asszem így látatlanban meghaladja a tudásomat az a kérdés, hogy mitől lehetsz olyan mint amilyennek leírod magad. jönnek a profik és megsegítenek
2012. jún. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Istenem...azt hiszem némi fogalomzavarban szenvedsz. Az anorexiás nem csak a hasát látja zsírosnak, ráadásul koplal, nem pedig egészségesen étkezik. A másik meg, hogy ez nem az én agyam szüleménye h nagy a hasam, többen is megjegyezték már, ezért is lett elegem!
2012. jún. 6. 11:50
 5/9 anonim ***** válasza:
azért mondtam, hogy nem feltételezem azt, hogy az vagy :)
2012. jún. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Na, fotózni nem tudok, de találtam egy képet neten, ami nagyon hasonlít az én hasamhoz...

[link]

2012. jún. 6. 17:27
 7/9 anonim ***** válasza:

igen.

amit leírsz az a fehérje megvonás,plusz edzés kombináció eredménye szokott lenni.

a magas testzsír% meg nem testsúly függő.

az anorexeknek-nem te-nem ritka,ha a 45 kilójukhoz 30% feletti testzsír párosul,ami az egészségtelenül elhízott kat.

vagyis a testük összetétele csont és zsír,izomzat nélkül.

az a fél kiló csirkemell meg 200g,de a csirkecomb is jó.

szóval a fehérjebeviteled mindenképpen meg kell emelni,felmenned legalább 65-67 kilóra súlyzós edzéssel,és utána egy magas fehérje tartalmú szálkásító diétával gond nélkül csökkenthető a testzsír hasadról is.


összegezve a hiba amit elkövettél szerintem-

kevés volt a fehérje és az izmok nem kaptak kellő stimulálást.


egy tömegnövelő étrendet nézz ki magadnak kb 2500-2800kalóriával és nézz ki egy 3 napos konditermi edzéstervet mellé.

az izmaid meg folyamatosan fenntartott kalóriadeficitben persze,hogy nem tudnak nőni.

nincs szegényeknek miből gyarapodni,mert nincs meg a kellő mennyiségű tápanyag.

2012. jún. 7. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Értem, akkor pontosan megmondanád mit/ mikor kéne ennem?

Tényleg kusza ez az egész még így leírva is... megértem, hogy sok fehérjét kell bevinni,de azt csak csirkével nem akarom és nem is tudnám ezért gondoltam a fehérjeporra, meg azzal nem kell vacakolni...persze mellett normálisan étkeznék napközben, csak este edzés után...

A másik...konditermes edzésre se időm, se pénzem, szóval én az otthoni edzés híve vagyok és sokkal jobban rá tudom venni magam itthon edzeni, minthogy el kelljen menni. Súlyzós edzés alatt mit értesz? Van itthon pár súlyzóm, különböző súlyokkal, bár feltételezem az én 47 kilómhoz elég vmi kisebb...és még hova edzek? heti hányszor? stb? légyszi valaki írja le részletesen, hogy végre tisztán lássak és hogy helyesen csináljam az edzést/táplálkozást!

2012. jún. 7. 12:58
 9/9 anonim ***** válasza:
jaja, sikerült szépen lebontanod az összes izmodat a nem megfelelő kajával. Mivel így is túlságosan vékony lehetsz,( azért az a 175centi 47kg elég ijesztő), így izmot kéne magadra pakolni, heti 3-4 súlyzós edzés, minden izomcsoportra, napi 5x kajával, sok fehérje, és mivel látom, hogy rettegsz attól, hogy zsiírt is szedj fel, diétás étrend szerinti kajákat egyél, csak nem diétás mennyiségben. ha visszanyerted az izmaid formáját, nem zörögnek a csontjaid, akkor lehet sztem újra megpróbálni egy ésszerű, elpre eltervezett diétát. Amúgy a body.builder.hu-n találod meg az edzéseket, meg hogy miket kellene enned. (azt a Sárga Kapszula c könyvet mindneképp olvasd el, ingyenes. )A kép tanúlsága szerint egyébként a hasad sem vészes, egyelőre ne foglalkozz vele.
2012. jún. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!