Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék elkezdeni futni,...

Szeretnék elkezdeni futni, ezt találtam "kezdő futóknak" lent! Szerintetek?

Figyelt kérdés

[link]

Sosem sportoltam, futni sem szerettem igazán, mert nem bírtam. Most viszont kedvet kaptam hozzá, de félek, hogy megint csak negatív élményem lenne, ha nem tudom a mértéket (kondim a béka feneke alatt).

A kérdésem, hogy a linkelt pdf szerintetek jó kiindulópont?

Köszi a válaszokat! 23/L



2012. jún. 4. 01:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%

Teljesen korrekt!


Én csak alkalmanként futok heti 1 alkalommal max, mert elég leterhelő a melóm és bőven elég kipihenni azt is.


Szerintem ez egy jó edzésterv!

Ha esetleg nem tudod tartani a fejlődést amiatt se aggódj, adj időt magadnak, a lényeg a rendszeres mozgás!

2012. jún. 4. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ennek nagyon örülök! Most még jobban lázba hozott! Valamiért a futásról mindig az órákig tartó nyelvemet kilógató dolog jutott eszembe...talán sulis tesiórák? Így, hogy sokszor kell kicsit, nagyon motivál!

Köszönöm szépen! Ment a kéz :)

2012. jún. 4. 10:05
 3/12 anonim ***** válasza:

Az edzésterv nem rossz! Viszont ilyen komolyan szeretnéd csinálni? Úgy értem,hogy edzésterv alapján az egészet?

Mert én sosem néztem edzéstervet futáshoz...egyszerűen pénteken ráérek, futok pár km-t, ameddig bírom, aztán ennyi. :)

Szóval szerintem először kövesd az edzéstervet,ha jónak látod, de utána már ne foglalkozz vele,és annyit fuss, amennyit Te szeretnél. :)

jaa,és ne focipályán,vagy salakon fuss,mert az unalmas és akkor tuti nem lesz többet hozzá kedved. ;) ¸¸¸

2012. jún. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az elején legalábbis ez alapján szeretném csinálni. Én általában könnyebben csinálok valamit, ha látom a végét, és remélem, hogy így végig bírom csinálni! Szeretnék eljutni arra a pontra, hogy majd annyit futok, amennyit tudok és jókedvvel csinálom mindezt.

Egyébként a Városligetbe tervezem a futást, remélem nem lesz így uncsi :)

Mentek a zöld kezek, sajnos nem tudom ki nyomott más színűt :(


Köszönöm a válaszokat! Jöhetnek még :)

2012. jún. 4. 12:26
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez rettenetesen lassú edzésterv, olyan mintha betegeknek rehabilitációs céllal készült volna a "csak vigyázzunk, nehogy túlterheljük" felkiáltással. Egy egészséges 23 éves lány akkor is sokkal gyorsabban kell fejlődjön, ha sosem sportolt. Épp ettől fog elmenni a kedved, olyan lassan haladsz majd.
2012. jún. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, mert ha még bírom és jól esik, akkor csinálok még egy "kört"...tényleg sosem sportoltam..:)

Amúgy én is gondoltam arra, hogy picit begyorsítom, ha lassúnak találom. Holnap megyek először, majd írok hogy bírtam :) /holnap reggel vizsga, ma tanulok/

2012. jún. 4. 19:06
 7/12 A kérdező kommentje:
Nos, végül úgy "tartom magam" a fent linkelt edzéstervhez, hogy a futáshoz felírt perceket minimumnak veszem, a sétáláshoz írtakat pedig maximumnak. Tehát első hét 1 perc futás minimum, 2 perc séta maximum, ezt úgy alakítva, ameddig jól esik. :)
2012. jún. 6. 19:46
 8/12 anonim ***** válasza:

És? Bírtad amúgy? Nem szúrt sehol a bordáid között?

Mert kevés futástól is elkezdhet szúrni...:/

2012. jún. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A legeslegvégén szúrt csak :) Amikor először futottam. Végig figyeltem a levegőre, és a saját tempómban futok :) Így azóta sem szúr :)
2012. jún. 11. 10:17
 10/12 anonim ***** válasza:

Jólvan. Örülök neki. :)))

Igen,levegővételre figyelj...az fontos. ;)

Akkor ne hagyd abba! És további sok sikert hozzá! :)

2012. jún. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!