Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aerobik edző? Bővebben lent.

Aerobik edző? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy jó-e a kategória, de lenne egy kérdésem!

Szóval azon gondolkodom, hogy szívesen elvégeznék egy 1 éves aerobik tanfolyamot! Most végeztem a gimivel, eredetileg orvosira szerettem volna menni, de nem lett annyi pontom! A napokban gondolkoztam el ezen, mivel mindig érdekelt az egészséges életmód és mindig sportoltam is valamit.

Milyen sulit/tanfolyamot érdemes elvégezni?

Aki ezzel foglalkozik vagy jártas benne, akár privit is írhat.

Köszi előre is! :)


2012. máj. 23. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:
59%
Sajnos azt kell mondjam, hogy kis hazánkban az ilyen képzések nevetségesek. Az OKJ-t végzett edzők legtöbbje hol téves, hol réges-rég elavult információkkal dolgozik, és majdhogynem teljesen dilettánsnak mondható. Ha csak annyi a célod, hogy egy edzőteremben dolgozhass és parasztvakításnál nem több edzéstippeket adj a klienseknek, akkor oké. De ha komolyan szeretnél foglalkozni a dologgal, ahhoz komoly képzés is kell, és humánkineziológiára kell járnod, egyetemre.
2012. máj. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Hallottam már erről, csak nem tudok róla sok mindent! Én komolyabban szeretném csinálni, csak hát nem tudom, hogy ebben az országban mire lenne nagyobb szükség!

2012. máj. 23. 20:04
 3/4 A kérdező kommentje:

Utána néztem ennek a szaknak, hát tetszene is meg minden, de önköltséges egy félév 198000 Ft..., húzós és van belőle 6 félév!

Lehet, hogy az lesz, hogy elvégzem ezt, ha összegyűjtöttem rá a pénzt.

[link]

Esetleg erről a képzésről hallottatok valamit? Jót/rosszat? vagy valaki tudna másikat/jobbat ajánlani? Bocsi a sok kérdésért!

2012. máj. 23. 20:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Valójában maga az aerobik, mint sportág nem mondható igazán komolynak, innentől fogva akár egy elvileg szakképzett aerobik-edző sem tekinthető komoly szakembernek, amennyiben csak ennyit tud. A sporttudományi ismeretek ott kezdődnek, hogy az edző jártas a súlyterheléses edzés elméletében és gyakorlatában, sportsérülések kezelésében, anatómiai, ortopédiai alapokkal is tisztában van, lépést tart a szakág publikációival... Tehát nem ott, hogy tudja, hogyan kell elavult gyakorlatokat elavult módon végrehajtani zenére ugrálva. Elnézést, amiért ilyen kirekesztően és lekicsinylően nyilatkozom a dologról, de az aerobik nem komoly sport, hanem egy modern agyrém a szememben.
2012. máj. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!