Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek a dobás és ütés...

Szerintetek a dobás és ütés közt van összefüggés?

Figyelt kérdés
járok bokszolni 84 kiló vagyok egy huzamba 90 fekvőt bírok lenyomni ,90 kilóval nyomok fekve , suliba volt dobás kislabdával ,előző nap szét edzetem magam lenyomtam kb 300 fekvőt és sokat húzodszkodtam úgy hogy magamra akasztottam még 15 kilót. stb...dobni csak 44 métert tudtam ,,és nálam gyengébb fizikumú és sokkal vékonyabb gyerekek is dobtak annyit vagy még nagyobbat is, akkor ők erősebbet ütnek ??? vagy nem értem szerintetek a dobás és ütés össze függ?

2012. máj. 20. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:
izomláz az apró szakadások tehát nem úgy működik az izom. egyébként a dobás technikáját kell elsajátítani!
2012. máj. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
van összefüggés. lehet, hogy a vékony gyerek nagyobbat ütne mint te. nem a fekvőkön múlik.
2012. máj. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Janivok ***** válasza:
én 40 fekvőt nyomok egyhuzamra, fekvenyomást nem szoktam, és 57métert dobok.4éve úszok, technika meg szerintem hátizom is kell.
2012. máj. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
technika sokan múlik. én 68 méret dobok. közöm nincs ehhez a sporthoz, én focizom.
2012. máj. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1. A technika nagyon is sokat számít, különösen a dobás szöge.

2. Az izmaid fáradtsága visszavethetett.

3. Az ütés erőssége igen összetett dolog. Ezt ennyi adatból nehéz megállapítani. Nem tartom kizártnak, de valószínűnek sem, hogy egy valóban vékony és edzetlen srác, csak, mert nagyobbat dobott kislabdával, automatikusan nagyobbat ütne.

2012. máj. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!