Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek, a "Krav...

Mi a véleményetek, a "Krav Maga"-ról?

Figyelt kérdés

Annyit szeretnék, hogy megtanítson verekedni, tudjak jó technikákat, és ne ijedjek meg ha esetleg megtámadnak, tudjak sikerrel védekezni.

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv!



#sport #krav maga #taktikai rendszer
2012. máj. 16. 16:12
 1/8 anonim válasza:
Hány éves vagy? Erre a célra tökéletes! Csak jó edzőt kell találnod:)
2012. máj. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
15 éves fiú vagyok:)
2012. máj. 17. 16:40
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

önmagában,kezdő sportnak szerintem nem az igazi.

ami kezdésnek a legjobb,főleg ennyi idősen,az-az ökölvívás.

ott megtanulsz bunyózni pár év alatt és amikor már úgy érzed,hogy viszonylag elégedett vagy,akkor berakhatod mellé a kravot,hogy színesítsd a repertoárod.

15 éveseket nem fognak kajakra pofán b@szni krav edzéseken,ez nem fogod tudni,hogy milyen is az.

ökölvívó edzésen viszont szembesíteni fognak ezzel is életkortól függetlenül és kialakíthatsz egy normális mozgáskoordinációt is,amit a krav nem ad meg.

2012. máj. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Brace yourselves, arguments are coming!
2012. máj. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, először próbálj rákeresni a témára mert ezzel kapcsolatban sok vita zajlott már le.


De unatkozok, úgyhogy szívesen írok választ :)


Évek óta tanulok Krav Magát, oktatói szinten állok.

Alapvetően azt kell eldöntened, hogy verekedni akarsz megtanulni vagy inkább az önvédelem érdekel. Komoly különbség van köztük.


Amit már olvashattál itt kicsit feljebb a bokszról, az többé-kevésbé helytálló, de azért hagy még némi kívánnivalót maga után:

A boksz 1v1 verekedésre, jó mozgáskoordinációra, ütéstechnikára tanít és ezek mellett még azt is megszokhatod, hogy téged ütnek (bár utcán puszta kézzel kicsit másképp érződnek a "pofonok").


Önvédelemre viszont a Krav Maga célszerűbb. Utcai problémák megoldására tanít, megérteti veled az önvédelem lényegét és alappilléreit.


A boksz egy több menetből álló, pontozott, szabályok között lezajló mérkőzésre készít fel elsősorban, hangsúlyoznám a SZABÁLYOKAT, amiket ha megszoksz, az utcán végzetesek lehetnek.

A krav maga egy esetleges támadásra készít fel, ami többnyire váratlanul ér és bármilyen környezetben megtörténhet. Nem foglalkozik azzal, hogy etikus-e/szabélyos-e tökön rúgni valakit. Elsődleges célja, hogy "juss haza épségben!"


Ha van pénzed, időd és energiád, akkor akár csinálhatod őket párhuzamosan is (ahogy én is tettem)!

2012. aug. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Ment a zöld kéz, és én is így gondolom kedves utolsó:)
2012. aug. 17. 01:52
 7/8 Sznofru ***** válasza:
100%

Krav magaban nagyon nincs sparring, ha van is az olyan.


Igen, a krav jo taktikailag, hogybeled verjenek par alapszabalyt, de sparring nelkul SZART SEM ER. Kapsz egy sallert es a nevedet is elfelejted.


A bokszban megszokod ezt, esetleg egy birkozo edzesen a nyakadat megedzed es jobban birja majd a fejre mert utest (de otthon is edzheted).


Ha elotte nem voltal kuzdosporton vagy harcmuveszeten, akkor a krav szamodra nem lesz jo. Csak kiegesziteskent.

2012. aug. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

(a hosszú kommentet író vagyok)

Sznorfu, amit írtál, az valahol igaz. Ha az ember nem erősebb testalkatú, nincs korábbi tapasztalata, vagy nem elég agresszív egy utcai szituációban, akkor tényleg nincs sok esélye.

De abban téved Sznorfu, hogy nem készít fel a KM arra is, ha esetleg bekapsz egy-két nagyobb ütést. Edzések végén van lehetőség sparringra (ha esetleg kérdező, nem ismered a jelentését: gyakorló küzdelem védőfelszerelésben), de nem köteleznek rá senkit.

Ettől függetlenül, tényleg sokkal hatásosabb tud lenni, ha az ember más küzdősportot is ismer, vagy van egyfajta harci tapasztalata (én is sok harcművészetet tanultam mire kilyukadtam a KM-nál), de enélkül is megtanulható és használható, csupán tovább tart elérni azt a szintet.

2012. aug. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!